×
Etiketë: 75
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Në Itali, numri i njerëzve të infektuar me COVID-19 po rritet 19, ku vetëm në 24 orët e fundit u zbuluan 1.670 raste të reja, 250 më shumë se një ditë më parë dhe 20...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Data 2 shtator 1945 konsiderohet si fundi i Luftës së Dytë Botërore pas dorëzimit të trupave japoneze më 15 gusht të po atij viti. Në këtë ditë, gjenerali i Ushtrisë amerikane, Douglas MacArthur, kryesoi një...
Auto01 Shtator 2020
Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, ka kërkuar nga furnizuesit e vet që t’i bëjnë gati së paku 75 milionë telefona iPhone me rrjetin 5G për këtë vit, bashkë me modelet e orës së mençur Apple...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Në Mal të Zi sot janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare, deri në ora 19:00 atje kanë dalë të votojnë 74,9, përqind e votuesve, transmeton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Maja Bjeliq, koordinatore...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Në Mal të Zi dy persona kanë vdekur si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 75 raste të reja. Instituti i Shëndetësisë në Mal të Zi ka njoftuar se...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Policia financiare italiane (GDF) njoftoi një operacion të gjerë antimafia në Itali dhe në Zvicër, gjatë të cilit u arrestuan 75 persona dhe u sekuestruan të ardhura me një vlerë prej 169 milionë euro. “Shtatëdhjetë...
Lajme11 Korrik 2020
Klinika e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, përkundër situatës së krijuar me COVID-19 ka vazhduar me ofrimin e shërbimeve mjekësore për pacientët me kancer. Brenda këtyre 17 javëve që po ballafaqohemi me Covid-19,...
Lajme06 Korrik 2020
Nëntë persona kanë vdekur të dielën në Kosovë, të cilët kanë qenë të infektuar me koronavirus.Kështu bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend. “Numri total i rasteve pozitive 3.508 raste nga 25.245...
Lajme05 Korrik 2020
Nëntë persona kanë vdekur të dielën në Kosovë, të cilët kanë qenë të infektuar me koronavirus. Kështu bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend. Këshilltari i Hotit: Kthimi i masave shtrënguese u...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Dy persona kanë vdekur dhe rreth 75 mijë të tjerë janë evakuuar në Kumamoto dhe Kagoshima në ishullin japonez të Kyushu, për shkak të përmbytjeve të shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm që kanë përfshirë vendin....
Lajme25 Qershor 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 69 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 2.432. Laboratori i Mikrobiologjisë...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Forcat turke të sigurisë i kanë konfiskuar mbi shtatë milionë rrënjë kanabisi dhe më shumë se një ton drogë të përgatitur nga kjo bimë në 89 lokacione të ndryshme në pjesën juglindore të vendit. Konfiskimi...
Lajme20 Qershor 2020
Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë konfirmuar 75 raste me coronavirus gjatë ditës së sotme. Personat e infektuar vijnë nga komuna e Prishtinës, Vushtrrisë, Mitrovicës, Prizrenit, Fushë Kosovës, Skenderaj, Istogut, Rahovecit ,Gjakovës, Lipjanit,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.