×
Etiketë: 5g
Lajme23 Shtator 2020
Berat Rukiqi, kryetar i Odës Ekonomike në Kosovë, ka treguar se cilët sektorë pritet të përfitojnë nga marrëveshja e financimit amerikan, që u nënshkrua më 4 shtator në Uashington. Me anë të një postimi në...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. E një ndër pikat e marrëveshjes të nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka të...
Auto01 Shtator 2020
Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, ka kërkuar nga furnizuesit e vet që t’i bëjnë gati së paku 75 milionë telefona iPhone me rrjetin 5G për këtë vit, bashkë me modelet e orës së mençur Apple...
Auto03 Gusht 2020
Sipas disa informatave të reja, Google mund të sjellë dy telefona inteligjentë Pixel të aftë për rrjetin 5G në vjeshtë. Ndërsa Pixel 4a më në fund duhet të shohë dritën e ditës sot, një informacion...
Auto29 Korrik 2020
Studiuesit kanë hapur një debat duke pretenduar se transmetimi 5G rrit rrezikun e koronavirusit. Në fillim të këtij muaji, një ekip ndërkombëtar publikoi një raport në “PubMed” , duke thënë se rrjeti mobile 5G nxit...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe, ku është takuar me kryeministrin Boris Johnson. “Vizitë konstruktive me Boris Johnson-in sot”, shkroi kryediplomati amerikan në Tëitter. “Marrëdhëniet e...
Auto14 Korrik 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka urdhëruar që pajisjet e kompanisë kineze Huawei të hiqen plotësisht nga rrjeti 5G i Britanisë së Madhe deri në vitin 2027. Vendimi është një sinjal se prodhuesi më i madh...
Infografika23 Qershor 2020

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.