Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasada e Amerikës në Kosovë tregon kur duhet të mbahet maska e kur jo

  FrontOnline
  10 Gusht 2020

  Tashmë nëpër rrugët e Kosovës thuajse të gjithë qytetarët shihen me maska.

  Kjo pasi në të kundër edhe mund të ketë dënime nga zyrtarët policorë.

  E ambasada amerikane në Kosovë, përmes një njoftimi ka treguar se kur është i nevojshëm përdorimi i maskës, në mënyrë që të parandalohet përhapja e virusit.

  “Mbani maskën kur jeni në publik, sidomos kur nuk mund të qëndroni më larg se 2 metra nga ata që nuk jetojnë në shtëpinë tuaj”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

  Ndërsa, nëpërmjet një grafike edhe kanë treguar vendet se ku duhet mbajtur maska.

  “Gjatë blerjes, vizitat tek mjeku dhe në farmaci, gjatë qëndrimit në restorant (Kur nuk jeni duke ngrënë), në veturën e dikujt tjetër dhe në transportin publik, duhet mbajtur maska”, ndërsa “Në shtëpi me anëtarët e familjes dhe në veturë kur jeni me familjarë, nuk është e nevojshme që të mbahet”, thuhet në këtë njoftim.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Në shumë dyqane në Kosovë mund të gjenden lodra që konsiderohen të rrezikshme për shëndetin e fëmijëve, por edhe të personave tjerë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Për Emisarin Special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, tashmë Kosova dhe Serbia e kanë humbur besimin e perëndimit pas incidenteve...
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për “The Geopost”, ka folur për zhvillimet e fundit në veri dhe...
  Të tjera
  Sport04 Qershor 2023
  Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, është shpallur kampion me Galatasarayin në Turqi. E sot, ylli kosovar kur u ngjit në fushë, pas...
  Lajme04 Qershor 2023
  Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta Jashari është bërë sërish nënë e një djali. Këtë e ka bërë të ditur Bekim Jashari përmes...
  Vip04 Qershor 2023
  Reperja Tayna, ditën e sotme ka performuar në Gjermani ku është shfaqur me plotë stil. Por, në një moment gjatë performancës asaj...
  Lajme04 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është rikthyer sërish tek ideja e shkëmbimit territorial, për të cilën çështje, ka thënë se ishte pjesë...
  Sport04 Qershor 2023
  Napoli ka mbyllur sezonin 2022/23 në Serie A si kampion të kësaj lige. Skuadra e Luciano Spalletit mposhti në ndeshjen e fundit...
  Vip04 Qershor 2023
  Banori i Big Brother VIP Albania Krist Alija ka dhënë mendimin e tij për marrëdhënien mes Luizit dhe Kiarës. Ai është shprehur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.