×
Etiketë: mbahet
Lajme29 Shtator 2020
Avokati i njohur, Skënder Musa, ka thënë se paraqitja e sotme e Nasim Haradinajt në Gjykatën Speciale ka treguar se nuk ka asnjë bazë ligjore që ai të mbahet atje e më së paku të...
Lajme29 Shtator 2020
Për herë të parë në vend është mbajtur “Samiti për Antigjipsizmin”, ku është potencuar se komuniteti rom, ashkali dhe egjiptian vazhdon të përballet me diskriminim në shoqërinë kosovare. Ky samiti i parë, u tha se...
Lajme26 Shtator 2020
Kur duhet ta vendosni maskën dhe kur kjo nuk është e nevojshme?Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrotje nga COVID-19.Në këtë udhëzues tregohet se kur qytetarët duhet që t’i bartin...
Kronika24 Shtator 2020
Gjykata Supreme sot ka miratuar udhëzimin për aplikimin e dispozitave ligjore në procedurën kundërvajtëse, atë lidhur me procedurën përmbarimore për zbatimin e vendimeve gjyqësore lidhur me gjobat, si dhe udhëzimi lidhur me kompetencën e gjykatës...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media që po mbanë tani tha se nuk e dinë nëse do të mbahet takimi i ardhshëm në Bruksel, raporton Front Online. Ai tha se nuk...
Lajme22 Shtator 2020
Me fillim nga ora 14:30 sot pritet të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kështu është bërë e ditur nga Kuvendi i Kosovës, përmes një komunikate për medie, duke sqaruar tutje për secilën...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme20 Shtator 2020
Në Gjykatën Themelore të Gjilanit ka filluar seanca ndaj 30 personave që u arrestuan në aksionin e Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë, ka thënë për Radion Evropa e Lirë zëdhënësi i kësaj gjykate, Sabit...
Lajme20 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj tridhjetë (30) personave...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu thotë se Policisë së Kosovës nuk i lejohet qarkullimi në brendi të fshatit Karaçevë, meqë rruga Novosellë-Karaçevë është në territorin e kontestuar sipas marrëveshjes së Kumanovës. Në fshatin...
Lajme17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë të enjten është mbajtur seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Avokatja e familjes së Kujtimit, Rina Kika pas seancës gjyqësore, e...
Kronika17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot do të mbahet seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Seanca gjyqësore për vrasjen e Kujtim Veselit do të filloj në...
Lajme17 Shtator 2020
Sot në Bruksel do të jetë takimi i radhës ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe me ndërmjetësimin e emisarit special të Bashkimit Evropian për dialogun Mirosllav Lajçak. Ky i fundit ka thënë se në takimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.