×
Etiketë: mbahet
Energjetike03 Gusht 2020
Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit është mbajtur një punëtori virtuale me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Tema e punëtorisë mes MEA-së dhe BERZH-it ishte asistenca për Ankandin Publik për Energji të Ripërtëritshme. Pjesë...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Komuniteti Myslyman Shqiptar ka njoftuar ditën e sotme se është anuluar pritja tradicionale në seli për festën e Kurban Bajramit, por bëhet e ditur se falja e namazit do të kryhet në xhami sipas protokolleve...
Lajme29 Korrik 2020
Grupi Punues i Ministrisë së Drejtësisë për finalizimin e Projekt-Kodit të Procedurës Penale, sot ka mbajtur takimin e radhës në të cilin ka marrë pjesë edhe ministri Selim Selimi. Gjatë këtij takimi është diskutuar për...
Lajme27 Korrik 2020
Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim sot dështoi të shqyrtonte Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020, me...
Lajme26 Korrik 2020
Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të marrin pjesë në samitin virtual të organizuar nga Këshilli Atlantik të mërkurën, më 29 korrik, njoftohet në faqen e kësaj organizate ndërkombëtare. Sipas njoftimit, pjesëmarrës në Samitin...
Ekonomi23 Korrik 2020
Ministria e Financave njofton se më 30 korrik 2020 do të mbahet ankandi i nëntë me radhë për vitin 2020. Në këtë ankand, do të bëhet Rihapja e Obligacionit 10 vjeçar të emetuar paraprakisht më...
Lajme22 Korrik 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka mbajtur takimin e parë të Grupit Punues për Hartimin e Draft-Ligjit të Shërbimit Korrektues të Kosovës. Sipas komunikatës për medie, hartimi i Draft Ligjit për SHKK-në është nismë reformuese e...
Lajme22 Korrik 2020
Shërbimit Korrektues i Kosovës sot ka mbajtur takimin e parë të Grupit Punues për Hartimin e Draft Ligjit të Shërbimit Korrektues të Kosovës. Hartimi i Draft Ligjit për SHKK-në është nismë reformuese e Shërbimit Korrektues...
Lajme21 Korrik 2020
Në Selinë Qendrore të KOSTT-it u mbajt mbledhja konstituive e Bordit të Drejtorëve të KOSTT-it, konform vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës Nr.07-V-023, për përzgjedhjen e Bordit të Drejtorëve të KOSTT, e cila u...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Autoritetet saudite thanë se Haxhi këtë vit do të pranojë vetëm 1,000 pelegrinë myslimanë, derisa pritet të fillojë më 29 korrik. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në kushte normale, rreth 2.5 milionë njerëz marrin...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Autoritetet saudite thanë se Haxhi këtë vit do të pranojë vetëm 1,000 pelegrinë myslimanë, derisa pritet të fillojë më 29 korrik. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në kushte normale, rreth 2.5 milionë njerëz marrin...
Lajme11 Korrik 2020
Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër në mes kyeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ky video-takim,...
Lajme10 Korrik 2020
Ministria e Arsimit ka organizuar sot Provimin e Maturës për nxënësit, të cilët janë pranuar në universitetet jashtë Kosovës dhe u janë kërkuar edhe pikët në Testin e Maturës. “Me vendim të Këshillit Shtetëror të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.