×
Etiketë: mbahet
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Parlamenti i Malit të Zi seancën konstituive do ta mbajë më 23 shtator. Këtë e bëri të ditur kryetari i Kuvendit, Ivan Brajoviq, pas një takimi konsultativ me përfaqësuesit e listave zgjedhore. “Propozimi u pranua...
Lajme16 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pas tri jave pushim, nesër pritet t’iu përvishen punëve për të cilat kanë marrë besimin e qytetarëve. Sesioni vjeshtor parlamentarët do t’i gjejë me tema të mbetura në gjysmë. Miratimi...
Front TV15 Shtator 2020
24 tetori i këtij viti do të jetë dita e fundit kur Gjykata Speciale ka afat që ta konfirmoj apo ta hedhë poshtë aktakuzën ndaj Presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Takimi midis Turqisë dhe Greqisë i paraparë të mbahej të martën, u shty së fundmi për 10 shtator, raportojnë mediet lokale. Sipas Anadoly Agency, përcjell Telegrafi, takimi parashihet të zhvillohet në selinë e NATO-s. Ndërkohë,...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Burgu i Vaqarrit është i vetmi burg në botë ku policët nuk e marrin shërbimin për të parandaluar ndonjë arratisje të mundshme, por për të ruajtur bazën materiale. Është gjithashtu i vetmi burg në botë...
Lajme03 Shtator 2020
Tërheqja e 10 përqindshit të pensioneve nga qytetarët varet nga miratimi i ndryshimeve ligjore në Kuvendin e Kosovës. Por, deputetët aktualisht janë në pushim deri me 15 shtator. Skekretari i Kuvendit, Ismet Krasniqi, ka thënë...
Lajme26 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se për shkak të pandemisë COVID-19, Testi i Maturës do të mbahet në masa të shtuara të kujdesit për ruajtjen e shëndetit të të gjithë pjesëmarrësve në këtë...
Ekonomi26 Gusht 2020
Është mbajtur sot punëtoria për “Rimëkëmbjen e Telekomit”, në të cilën punëtori mori pjesë edhe ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Pas situatës së krijuar me bllokimin e llogarive të Telekomit dhe zhbllokimit të...
Lajme23 Gusht 2020
Më 1 shtator nxënësit pritet t’i kthehen procesit mësimor në banka, për të vijuar mësimin. E, në këtë kohë pandemie, janë menduar edhe disa masa në formë rregullash, se si do të zhvillohet mbarëvajtja e...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Përkrahësit e opozitës në Bjellorusi janë duke mbajtur një tubim të madh në kryeqytetin Minsk, dy javë pasi që zgjedhjet e kontestuara i dhanë presidentit Aleksander Lukashenko edhe një mandat në zyre. Njerëzit kanë mbushur...
Lajme10 Gusht 2020
Tashmë nëpër rrugët e Kosovës thuajse të gjithë qytetarët shihen me maska. Kjo pasi në të kundër edhe mund të ketë dënime nga zyrtarët policorë. E ambasada amerikane në Kosovë, përmes një njoftimi ka treguar...
Lajme10 Gusht 2020
Për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19, komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale do të mbajë dëgjim publik. Nga Kuvendi i Kosovës kanë njoftuar se dëgjimi publik për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin...
Lajme07 Gusht 2020
Më 7 shtator do të mbahet takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Kjo është konfirmuar sot nga vet i pari i presidencës serbe i cili...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.