×
Etiketë: amerikës
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar njohjen e shtetit në Kosovës nga ana e Izraelit, duke thënë se ne kemi traditë të marrëdhënieve të mira me hebrenjtë. Siç u shpreh në emisionin Rubikon:...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur në DESKU të KTV-së rreth akuzave që i janë bërë për anti-amerikanizëm. Ka thënë se për të, i dërguari i posaçëm i administratës Trump...
Lajme22 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përpjekje që të tregojnë angazhim serioz për konkretizim të shpejtë të zbatimit të zotimeve të Kosovës dhe Serbisë, të nënshkruara më 4 shtator në Uashington, thotë analisti...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Jeff Bezos vazhdon të qëndrojë në krye të fronit të më të pasurve në SHBA. Pasuria e përgjithshme e listës së Forbes u rrit në një rekord 3.2 trilionë dollar, pavarësisht krizës ekonomike të shkaktuar...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, beson fuqishëm në marrëveshjet e ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si partneri ynë kryesor në arritjen e lirisë dhe shtetformim....
Lajme31 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka hedhur poshtë deklarimet e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje se pjesëmarrja e ambasadorit amerikan Richard Grenell në procesin e dialogut do të jetë e rrezikshme...
Lajme21 Gusht 2020
Kreu i VV-së, Albin Kurti ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në takimin virtual të ftuar nga komuniteti shqiptaro-amerikan në SHBA. Kurti ka thënë se po e refuzon këtë ftesë për...
Lajme20 Gusht 2020
Në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi bashkë me Ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, Meliza Haradinaj-Stublla, kanë zhvilluar një takim me Zëvendës Ndihmës Sekretarin...
Lajme10 Gusht 2020
Tashmë nëpër rrugët e Kosovës thuajse të gjithë qytetarët shihen me maska. Kjo pasi në të kundër edhe mund të ketë dënime nga zyrtarët policorë. E ambasada amerikane në Kosovë, përmes një njoftimi ka treguar...
Lajme31 Korrik 2020
Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ai në një postim në Twitter, festën e ka uruar edhe në gjuhën shqipe dhe atë turke. Kosnett ka...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Në Shqipëri, 24 orët e fundit shënuan një tjetër rekord viktimash nga COVID 19. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur të shtunën, se 6 persona kishin humbur jetën, mes tyre dhe pacientë të cilët nuk...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka uruar Shtete e Bashkuara të Amerikës për nder të Ditës së Pavarësisë. Kurti ka shkruar në Facebook se ShBA’ja ka rol të pazëvendësueshëm në arritjet e shtetit të Kosovës....
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot Ditën e Pavarësisë. 4 Korriku shënon 240-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Deklarata e Pavarësisë është një dokument ku 13 kolonitë e Mbretërisë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.