×
Etiketë: ambasada
Lajme28 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka pranuar donacion nga Ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës. Tek Policia e Kosovës u transferua një automjet dhe pajisje të përdorura nga fusha e teknologjisë informative si kompjuterë, printerë dhe...
Lajme25 Shtator 2020
Partneri implementues i projektit, Kosovo Unitet State Alumni (KUSA) i angazhuar nga Ambasada e SHBA-së në Prishtinë, ka nënshkruar kontratat me Agjencinë e Kosovës për Akreditim (AKA) dhe partnerin implementues WUS Kosova, për financimin e...
Lajme12 Shtator 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, duke kujtuar 11 shtatorin, ka dhënë një porosi që të "luftohet shkatërrimi me krijimin, duke punuar së bashku, këtu në Kosovë, në SH.B.A. dhe gjithandej globit,...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Diten e hene, me 14 shtator, nis procedimi i aplikimeve per Lotarine Amerikane. Njoftimin e ka bere ambasada amerikane ne Tirane, duke dhene detaje per gjithe te interesuarit e kesaj lotarie. NJOFTIMI  Bazuar në udhëzimet...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Njohja e Izraelit për Kosovën si një vend i pavarur dhe demokratik, do nxisë edhe më shumë acarimin e marrëdhënieve me Serbinë, pavarësisht se kjo njohje ka qenë pjesë e marrëveeshjeve që dy vendet nënshkruan...
Lajme08 Shtator 2020
Ambasada e Suedisë në Prishtinë ka paralajmëruar qytetarët rreth mashtrimeve të mundshme për shengen viza, leje pune dhe leje qëndrimi. Përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, Ambasada u ka bërë me dije qytetarëve...
Lajme08 Shtator 2020
Ambasada e Suedisë në Prishtinë ka paralajmëruar qytetarët që të kenë kujdes, pasi që kanë marrë informacione në lidhje me dyshime për mashtrime për Shengen viza, leje pune dhe leje qëndrimi. Në njoftimin e ambasadës...
Lajme07 Shtator 2020
Komuna e Ferizajt në mungesë të buxhetit, nuk do të mund t’u ofrojë qytetarëve të saj teste serologjike falas. Kështu ka deklaruar në një intervistë për KosovaPress, drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bekim Ademi....
Lajme31 Gusht 2020
Një femër është arrestuar nga Policia e Kosovës para Ambasadës së Zvicres në Prishtinës, pasi ajo nuk është pajtuar me procedurat e kësaj ambasade për t’u pajisur me dokumentet e udhëtimit. Sipas disa qytetarëve që...
Lajme30 Gusht 2020
Ngritja e bustit të senatorit amerikan Bob Dole sot në Prishtinë, ka zgjuar reagimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kosovë. “30 vjet më parë senatori Dole erdhi në Kosovë dhe bëri një premtim:...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Ambasada gjermane Tiranë në kuadër të luftës kundër pandemisë ka dhuruar sot maska, dezinfektues, termometra klinikë dhe doreza në shtëpisë së fëmijës “Orët Fatlume” në Elbasan. Lajmi u bë i dituar nga Ambasada gjermane e...
Lajme26 Gusht 2020
Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) ka pranuar sot një donacion me maska dhe dorëza nga Ambasada Amerikane, përmes Byrosë për luftë ndërkombëtare kundër narkotikëve dhe zbatimin e ligjeve (INL), si mbështetje për parandalimin e përhapjes...
Lajme20 Gusht 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka përshëndetur përpjekjet për të inkurajuar përfaqësimin e pakicave në Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe në Policinë e Kosovës. Përvoja e Amerikës dhe e shumë vendeve të tjera është se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.