×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ambasada gjermane dhuron maska për shtëpinë e fëmijës në Elbasan

  FrontOnline
  27 Gusht 2020

  Ambasada gjermane Tiranë në kuadër të luftës kundër pandemisë ka dhuruar sot maska, dezinfektues, termometra klinikë dhe doreza në shtëpisë së fëmijës “Orët Fatlume” në Elbasan.

  Lajmi u bë i dituar nga Ambasada gjermane e cila tha se “së bashku kundër koronavirusit. Shtëpia e fëmijëve “Orët Fatlume” në Elbasan mori sot nga Ambasada gjermane një donacion me maska, dezinfektues, termometra klinikë dhe doreza”.

  “Shtëpia e fëmijëve, e cila u themelua 20 vjet më parë nga “Albanienhilfe Weilheim” strehon aktualisht mbi 30 fëmijë. Në territorin e saj gjendet edhe një kopsht, i cili frekuentohet si nga fëmijët e shtëpisë së fëmijëve edhe nga fëmijët e zonës. Këtu përkujdesja e fëmijëve dhe të rinjve bëhet plot dashuri si dhe talentet e tyre inkurajohen”, bën të ditur Ambasada gjermane

  I pranishëm ishte dhe zëvendës ambasadori gjerman, Jannis von Oy, i cili bëri dorëzimin e materialeve.

  “Ne jemi të lumtur që mundëm të mbështesim “Orët Fatlume” me anë të këtij donacioni kaq të nevojshëm. Gjermania vazhdon të qëndrojë në krah të Shqipërisë në tejkalimin e krizës së koronavirusit”, tha ai. /atsh

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Gjithnjë e më shumë të rinj po përfshihen në luftën e bandave që është ndezur në Suedi muajt e fundit, tha të...
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Nju Jork ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve që prekën vendin. Shumë prej sistemeve të metrosë, rrugëve dhe autostradave të qytetit...
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy njoftoi në fjalimin e tij të përnatshëm, të enjten, se Ukraina është anëtare e bordit të guvernatorëve...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy njoftoi në fjalimin e tij të përnatshëm, të enjten, se Ukraina është anëtare e bordit të guvernatorëve...
  Vip30 Shtator 2023
  Bukuroshja e famshme shqiptare, Emina Çunmulaj është njëra nga fytyrat e dashura televizive. Modelja me prejardhje nga Mali I Zi tash e...
  Lajme30 Shtator 2023
  Ambasadori gjerman në Kosovë Jern Rode tha se qëndrimi i Gjermanisë për sovranitetin e shtetit të Kosovës nuk ka ndryshuar dhe shtoi...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të enjten deklaroi se KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës. Por, i menjëhershëm ka...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri, ka ftuar institucionet që të angazhohen që të paguhen shtesat e rrezikshmërisë për...
  Lajme30 Shtator 2023
  Dy ish-zyrtarët policorë, Lutfi Menxhiqi dhe Lavdim Osmani, të premten, në seancën e rigjykimit janë deklaruar të pafajshëm lidhur me akuzat për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.