Bota/Rajoni

Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit, Rama me fjalim në Kuvendin e Shqipërisë

Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit, Rama me fjalim në Kuvendin e Shqipërisë
14:28 | 25 Qershor 2020

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të mbajë fjalim në Parlamentin Shqiptar mbi njoftimin e djeshëm për aktakuzën ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli.

Kështu ka bërë të ditur vet Rama përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Tëitter.

”Pas pak në Kuvendin e Shqipërisë do të mbaj fjalën mbi njoftimin e djeshëm për aktakuzën ndaj Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ish-Kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli”.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera