×
Etiketë: shqipërisë
Lajme30 Shtator 2020
Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës është raportuar për një lëndim të rëndë trupor.Një shtetas i Shqipërise derisa ishte duke punuar në jë shtëpi private është rrëzuar, dhe si pasojë ka marrë lëndime...
Lajme29 Shtator 2020
Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës do të mbahet në Tiranë dhe jo në Shkodër.Në një njoftim të Qeverisë shqiptare bëhet e ditur se mbledhja do të zhvillohet më 2...
Lajme28 Shtator 2020
Plagjiaturat e ministrave të Arsimit të Shqipërisë dhe Kosovës nxorën në protestë të rinjtë e “Qëndresës Qytetare” dhe organizatës “Për Rritjen e Cilësisë në Arsim”. Të rinjtë protestuan para Ambasadës së Kosovës në Tiranë dhe...
Lajme24 Shtator 2020
Ka një kohë që Kosova dhe Shqipëria janë duke bërë përgatitje për mbledhjen e përbashkët që do të mbahet në Shkodër. Në këtë mbledhje pritet që të bëhet nënshkrimi i disa marrëveshjeve të rëndësishme për...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm I Republikës së Shqipërisë, Sandër Lleshak është nisur për një vizitë zyrtare në Liban, ku do të takohet me homologun e tij, Mohammad Fahmi në Liban. Vizita e Lleshat bëhet pas protestave...
Lajme19 Shtator 2020
Historiani dhe shkrimtari Jusuf Buxhovi, ka shpalosur fakte të reja histografike që lidhen me ndikimin e të pavërtetave nga historianë serbë në historinë shqiptare. Ai ka akuzuar Kosovën dhe Shqipërinë se në tekstet shkollore po...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t’i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Duke eksploruar një fortesë në Shqipërinë e Jugut, një tunel i fshehtë i ndërtuar gjatë epokës komuniste ka nxjerrë në pah sekretin dhe paranojën që ka përcaktuar sundimin e gjatë të tiranit Enver Hoxha, raporton...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Stuhia ciklonare në detin Mesdhe e pranishme sot dhe nesër nuk e rrezikon Shqipërinë, pasi qendra e kësaj stuhie është shumë larg. Në emisionin e mëngjesit, “Wake Up“ është sqaruar se stuhi të tilla janë...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Gjermania i dhuron Shqipërisë një pajise bashkëkohore moderne që do të përdoret nga ana e Policisë Kufitare në aeroportin e Rinasit, për ekzaminimin e dokumenteve të udhëtimit. Njoftimin e ka bërë të ditur policia e...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Më 8 shtator 2000, zyrtarisht Shqipëria i bashkohet Organizatës Botërore të Tregtisë. Shqipëria aplikon një regjim liberal tregu.Tregtia e jashtme është liberalizuar që në vitin 1990 dhe ndjek standardet e vendosura nga Bashkimi Evropian dhe...
Lajme07 Shtator 2020
Kuvendi i Shqipërisë sot nis sesioni i ri në një seancë që pritet më tepër të jetë thjesht proceduriale. Kësisoj deputetët rikthehen nga pushimet, duke sjellë me vete edhe ethet, nëse do të munden që...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Rezervat e arit të Bankës së Shqipërisë arritën në fund të korrikut vlerën rekord të 147 milionë eurove. Statistikat e Bankës Qendrore tregojnë se rezervat e arit janë rritur me 73% krahasuar me një vit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.