×
 • Lajme
 • Lajme

  38 viktimat nga Coronavirusi në Kosovë ishin nga këto komuna

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Komunat të cilat prijnë për nga numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë është Prizreni, Rahoveci dhe Leposiviqi, të cilat deri tani kanë shënuar nga katër viktima.

  Ndërsa komunat si Prishtina dhe Vushtrria kanë shënuar nga 3 viktima nga koronavirusi. Ferizaji, Gjilani, Peja, Mitrovica e Veriut, Zubin Potoku shënojnë nga dy viktima nga koronavirusi.

  Ndërsa komunat si Malisheva, Suhareka, Zveçani, Podujevë, Shtime, Gjakova, Istogu, Mamusha dhe Dragashi kanë shënuar nga një viktimë nga koronavirusi.

  Kosova ka disa ditë që po shënon rritje të numrit të rasteve, ndërsa dje u konfirmuan 47 raste me koronavirus.

  Në Kosovë që nga fillimi i pandemisë u shënuan gjithsej 38 vdekje nga COVID-19.

  Personat që kanë vdekur nga koronavirusi kryesisht janë të moshës së vjetër, ndërsa pacienti i fundit që ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë është një 74-vjeçar nga Komuna e Gjilanit.

  Derisa rastet e para me koronavirus u shënuan më 13 mars, vdekja e parë në Kosovë u shënua vetëm 9 ditë pas, më 22 mars. Personi që vdiq ishte një 82-vjeçar nga Duminca e Pejës

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti ka shënuar Ditën Evropiane të të Drejtave të Pacientit, me një aktivitet simbolik. Me këtë...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christophet Hill....
  Lajme18 Prill 2024
  Prokuroria Themelore e Prishtinës ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për njërin nga administratorët e grupit “Albkings”, i cili...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha sot se LDK ka formuar 21 departamente, ndërkaq në takimin me anëtarët e...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka vlerësuar të dështuar sistemin gjyqësor dhe prokurorial, pas dy rasteve të vrasjes së grave nga...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde i ka kërkuar Serbisë shtensionim të menjëhershëm të situatës pas ndalesës së qytetarëve dhe zyrtarëve...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, u ka uruar rugëtim të mbarë policëve të rinj që diplomuan sot....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.