×
Etiketë: ishin
Lajme01 Tetor 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar 23 vjetorin e protestave të Lëvizjes Studentore, ka thënë se 1 tetor i vitit 1997, ishte paralajmërimi për ngjarjet e mëdha që do të...
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutf Haziri ka thënë se vija e kuqe LDK-ja i kishte vendosur ndaj PDK-së në zgjedhjet e kaluara, respektivisht ndaj Kadri Veselit, pasi që ai ishte kryetar i koalicionit të kaluar qeverisës....
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Fansat mbretërorë tashmë e dinë që Princi Charles dhe Princesha Diana kishin një martesë të palumtur dhe sipas biografes mbretërore Ingrid Seward, marrëdhënia e tyre ishte e mbushur me probleme që kryesisht vinin si pasojë...
Lajme24 Shtator 2020
Ka disa ditë që shifrat e personave të infektuar me COVID-19 kanë shënuar rënie. Për fat të mirë pati më shumë të shëruar se sa të infektuar, kurse ka rënë edhe numri i viktimave. Gjatë...
Lajme22 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar në 22 vjetorin e rënies Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin. Thaçi thotë se Fehmi dhe Xhevë Lladrovci ishin Azem dhe Shotë Galica e kohës sonë.Ai në shkrimin e tij...
Lajme19 Shtator 2020
IKSHPK’ja ka dalur me një sqarim për sa i përket bilancit të 24-orëshit të fundit me vdekjet nga COVID-19. IKSHPK thotë në se 3 rastet e vdekjes të raportuara në 24-orët e fundit në momentin...
Lajme17 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj, gjatë seancës së Kuvendit ka mbrojtur Marrëveshjen e Uashingtonit duke e quajtur arritjen më të madhe të Kosovës prej vitit 2008 kur ishte shpallur pavarësia. “Mundemi të mos...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në ShBA. Limaj thotë se sot e gjithë bota e qytetëruar përkujton 19 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA...
Lajme08 Shtator 2020
Një shpërthim ndodhi në orët e para të mëngjesit sot në rrugën C brenda një lokali. Për fat të mirë asnjë person nuk është lënduar si pasojë e këtij shpërthimi. Ende nuk dihet se si...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqiptar më i famshëm në Mal të Zi, Dritan Abazoviç, në një televizion ka kërkuar falje publike për deklaratën rreth Skënderbeut, për të cilin kishte thënë se nëna dhe babai i Skënderbeu ishte serb. “Unë...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Florian Alimani nga fshati Gjoricë, me banim në Durrës, është shoferi që drejtonte kamionin që u kap me 200 kg drogë. Policia zbuloi se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një...
Lajme05 Gusht 2020
Dy vëllezër nga Novosella e Pejës kanë ndërruar jetë brenda një nate. 85 dhe 78 vjeçari u raportua se kanë qenë të prekur me koronavirus Por kjo është mohuar nga Komuna e Pejës. Drejtori i...
Lajme31 Korrik 2020
Policia e Kosovës sot ka mbyllur disa pishina të tipit të hapur të cilat kanë qenë duke funksionuar në kudnërshtim me vendimin e Qeverisë së Kosovës. Në të gjitha rastet ku janë hasur pishinat e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.