×
 • Lajme
 • Lajme

  Selmanaj: Kemi rregulluar marrëdhëniet me SHBA, ishin dëmtuar më 2015 me gaz lotsjellës

  FrontOnline
  17 Shtator 2020

  Zëvendëskryeministri nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj, gjatë seancës së Kuvendit ka mbrojtur Marrëveshjen e Uashingtonit duke e quajtur arritjen më të madhe të Kosovës prej vitit 2008 kur ishte shpallur pavarësia.

  “Mundemi të mos pajtohemi, por që nga viti 2008 nuk kemi qenë qendër fokus i veçantë i ShBA-ve. Goditjen më të madhe i kemi dhënë në vitin 2015, me gaz lotsjellës, e Zajednicë, e deri tek paranojë për të shkuar në SHBA. I dhatë emra serbë Asocacionit”, tha Selmanaj.

  Ai deklaroi se duhet t’i njihet merita e Qeverisë Hoti, pasi sipas tij, e kthej partneritetin me ShBA-të.

  “Sa herë janë involvuar ShBA të disi natyrshëm kemi ndërtuar konsensus kombëtar, që nga viti 1990. Përmes fondeve të MCC, Kosova për herë të parë do të furnizohet me gaz, që do të realizojë revolucion ekonomik”, deklaroi Selmanaj.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.