×
Etiketë: ishin
Lajme28 Korrik 2020
Në pikën kufitare në Vërmicë është shtuar fluksi i veturave që po dëshirojnë të hynë në Kosovë. Aty pritjet janë deri në 15 minuta, ndërsa kolona afër 70 metra. Qeveria e Kosovës së bashku me...
Lajme27 Korrik 2020
Kolona të gjata në Morinë, mbi 40 mijë kosovarë ishin këtë fundjavë në Shqipëri Kolona të gjata janë krijuar në pikën kufitare në Morinë. Qytetarët të cilët duan të hyjnë nga Shqipëria në Kosovë, i...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Të paktën tetë të dënuar me vdekje në një burg të Kalifornisë, kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e dërguar në 15 numrin e të vdekurve nga virusi në këtë institucion. 67-vjeçari John Beames, është...
Lajme24 Korrik 2020
Emisari i BE’së për dialogun Mirsolav Lajçak ka shkruar në Twitter për takimin Kosovë – Serbi që është mbajtur dje në Bruksel. Dje është mbajtur në Bruksel takimi në mes të Kosovës dhe Serbisë me...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Dy aeroplanë luftarakë kryen një manovër “të rrezikshme” pranë një aeroplani pasagjerësh iranian në hapësirën ajrore siriane, duke bërë që piloti të ndryshojë lartësinë shpejt për të shmangur përplasjen, njoftuan media të Iranit të enjten....
Lajme19 Korrik 2020
Sot rreth orës 7:30 të mëngjesit është përfshirë nga flakët një stallë e lopëve në Cerravik të Klinës.Pronari i saj, Fatmir Dakaj, ka thënë për Gazeta Blic, se dëmi i shkaktuar nga zjarri është mbi...
Lajme16 Korrik 2020
I Emëruari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është deklaruar pas takimit të sotëm në Bruksel në mes të Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Lajçak ka...
Lajme14 Korrik 2020
Ish-shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë për periudhën 1999-2001, Daan Everts, ka thënë se gjatë luftës në Kosovë shqiptarët janë viktima. Ai është shprehur se përpjekja për barazimin e asaj që ka bërë Serbia...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Lajme05 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë po bën thirrje që deri në zbardhjen e çdo dyshimi rreth natyrës së vdekjes së katër personave në orët e para të së dielës, të gjithë të përmbahen nga konkludimet e parakoshme...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Dy turistë ishin në rrezik për jetë në ujërat e një përroit të Zaranikës në perëndim të Elbasanit. Turistët kishim tentuar të kalonin në anën tjetër, por përkeqësimi i motit solli ujëra të rrëmbyer dhe...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Detaje tronditëse janë zbuluar nga ngjarja e rëndë që është në Tiranë ditën e sotme ku nënë dhe bijë janë gjetur të vdekura në banesë, teksa vajza tjetër është në gjendje të rëndë. Sipas burimeve...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatës britanik refuzoi t'i jepte Venezuelës kontroll mbi më shumë se një miliard dollarë ar, që është në kasafortën e Bankës së Anglisë. Ai vendosi që ishte e paligjshme dorëzimi i tij te Nicolas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.