×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Princeshë Diana mendonte se ndenjat e Charles ishin mbytur që në lindje nga prindërit e tij

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Fansat mbretërorë tashmë e dinë që Princi Charles dhe Princesha Diana kishin një martesë të palumtur dhe sipas biografes mbretërore Ingrid Seward, marrëdhënia e tyre ishte e mbushur me probleme që kryesisht vinin si pasojë e mënyrës si Charles ishte rritur.

  Në biografinë e shkruar nga ajo, që do të dalë së shpejti për Princin Philip, Ingrid nuk u përmbajt kur erdhi puna për të raportuar disa deklarata të pretenduara nga Princesha e Popullit. Sipas Ingrid, Diana mendonte se e vetmja gjë që Charles mësoi për dashurinë ishte shtrëngimi i duarve. Ingrid pohoi drejtpërdrejt se Charles vuan nga mosshprehja e emocioneve.

  Duke folur për fëmijërinë e Charles, Ingrid pretendoi se Diana i tha njëherë asaj se Princi Philip dhe Mbretëresha Elizabeth II kurrë nuk i dhanë Charlesit asnjë lloj dashurie. Philip dyshohet se ka marrë pjesë vetëm në dy nga tetë festat e para të ditëlindjes së Charles dhe shpesh ishte larg në det si një oficer detar, sipas Ingrid. Ajo gjithashtu tha në një moment se kur Charles ishte ende bebe, Elizabeth dhe Philip e lanë atë dhe motrën e tij më të vogël, Princeshën Anne, në Angli ndërsa kaluan Krishtlindjet në Maltë.

  “Diana tha se nëse Charles do të ishte rritur në mënyrë normale, ai do të ishte në gjendje të përballonte më mirë emocionet e tij dhe të saj. Ajo pranoi se ndjenjat e tij dukej se ishin mbytur që në lindje. Vetëm dadot e tij i treguan afeksion, por kjo, siç shpjegoi Diana, nuk ishte njësoj si puthja dhe përqafimi nga prindërit, gjë që Charles nuk ishte kurrë. Kur ai takonte prindërit, ata nuk përqafonin, por i shtrëngonin duart”, -thotë Ingrid.

  Sipas këtyre rrëfimeve, kjo gjë bëri që Charles të mos ishte në gjendje të ishte i lidhur me gruan e tij, një tjetër problem në marrëdhënien e tyre komplekse.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Të shtëna me armë zjarri ka pasur sonte në Koplik të Shqipërisë, nga ku ka mbetur i plagosur një person i moshës...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Mungesa e fuqisë punëtore – të tjera apo dhe pa kualifikime – po pengon kryesor ekonomik në Gjermani . Sipas Ministrit Federal...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Një takim privat i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillohet në Nju Jork. Ky takim do të mbahet...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Këtë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.