×
Etiketë: prindërit
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot ju është drejtuar prindërve, nxënësve dhe punonjësve në arsim, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Ai thotë se pandemia ka shkaktuar ndryshime të shpejta dhe tektonike...
Lajme30 Shtator 2020
Prindërit e nxënësve të një klase të dytë në shkollën fillore "Naim Frashëri” protestuan sot kundër drejtoreshës së kësaj shkolle, Shpresa Vllasalia. Sipas tyre, kjo e fundit ka sjellje arrogante ndaj mësimdhënësve, për çka edhe...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Fansat mbretërorë tashmë e dinë që Princi Charles dhe Princesha Diana kishin një martesë të palumtur dhe sipas biografes mbretërore Ingrid Seward, marrëdhënia e tyre ishte e mbushur me probleme që kryesisht vinin si pasojë...
Lajme17 Shtator 2020
Përmes një postimi në facebook, ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj tha se asgjë nuk duhet t’i lihet rastit në luftën kundër Covid 19. Ai ishte në Podujevë ku vizitoi një shkollë e ai tha se...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë kishte ndodhur në vitin 2014, ku një familje kosovare ishte aksidentuar në Austri, derisa ishin duke ardhur në Kosovë. Si pasojë e aksidentit, dy fëmijët e familjes kishin vdekur. Tani, gjykata...
Lajme10 Shtator 2020
Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes përmes një postimi në facebook foli për rregullat për fillimin e vitit të ri shkollor.Haxhiu foli pikërisht për rregullën që prindërit duhet t’u sigurojnë maskën fëmijëve të tyre. Ajo tha...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ndërsa miliona nxënës në Angli u kthyen në ambientet arsimore pas bllokimit, BBC shkoi në dy shkolla fillore në Luton, “Whitefield Primary Academy” dhe “Southfield Primary School”, për të zbuluar se si ndiheshin prindërit dhe fëmijët. Nuk...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqiptar më i famshëm në Mal të Zi, Dritan Abazoviç, në një televizion ka kërkuar falje publike për deklaratën rreth Skënderbeut, për të cilin kishte thënë se nëna dhe babai i Skënderbeu ishte serb. “Unë...
Lajme28 Gusht 2020
nfektologu Ilir Tolaj thotë se kthimi në shkolla do të rrisë rastet por kjo nuk duhet të shihet si tragjike. Tolaj në “Debat Plus” ka thënë se është e vështirë që për 14 ditë të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Oficerja e policisë, Heidy Jaramillo Vega ka shpëtuar një foshnje nga pengmarrja dhe më pas i ka dhënë gji. 35 vjeçarja tha se “kërkonte me çdo kusht ta ndihmonte” pas shpëtimit të foshnjes tetë-ditëshe në...
Kronika26 Gusht 2020
Pjesëtarëve të Policisë ua është dashur të reagojnë në një mosmarrëveshje mes një familje në Prishtinë. Katër anëtar të një familje, dy prindërit dhe dy fëmijët e tyre, pas një zënke mes tyre kanë përfunduar...
Lajme23 Gusht 2020
Përkundër situatës së krijuar me pandeminë, komunat e vendit janë të gatshme të nisin mësimin në shkolla që nga 1 shtatori. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se në bazë...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.