×
Etiketë: Viktimat
Lajme19 Shtator 2020
Infektologu Ilir Tolaj ka reaguar pas sqarimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për tri vdekjet e raportuara në 24 orët e fundit nga Covid-19. Nëpërmjet një shkrimi, ai e ka quajtur sqarimin...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Pasi burri i saj vdiq nga COVID-19, Sondra Wolfe dëshiron që njerëzit të shohin jetën humane prapa numrave. “Njerëzit i shohin numrat dhe shumë prej tyre nuk iu intereson më tepër. Unë dua të vendos...
Lajme11 Shtator 2020
Me ndezje të alarmeve nga Policia e Kosovës, Zjarrfikësit dhe pjesëtarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente u kujtuan viktimat nga sulmi terrorist në ShBA më 11 shtator të vitit 2001. Pjesëtarët e zjarrfikësve për rajon...
Lajme11 Shtator 2020
Sot shënohet 19-vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën jetën 2,996 njerëz në katër zona të ndryshme. Për të nderuar viktimat e këtij sulmi...
Lajme01 Shtator 2020
Në dy javët e fundit në Kosovë kanë vdekur 123 persona nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi.Viktimat që kanë humbur jetën në Kosovë, kryesisht janë të moshës 30 deri në 50 vjeçare, thotë për...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Gati gjysma e brazilianëve mendojnë se presidenti i vendit, Jair Bolsonaro, nuk ka aspak përgjegjësi për më shumë se 100,000 persona të vdekur nga koronavirusi, që është shifra e dytë më e lartë në botë....
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Spitalet e Libanit që po ashtu po përballen me pacientët nga COVID-19 u mbushën me viktimat e këtij shpërthimi tragjik. Arianit Shehu, drejtori i Institutit Nacional Demokratik për Lindjen e Mesme, në një intervistë për...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka shprehur ngushëllime për 31 viktimat nga Covid-19 për dy ditët e fundit në Kosovë. “Të gjithë të prekurve me këtë virus ju uroj shërim të shpejtë dhe kthim në...
Lajme20 Korrik 2020
Dy persona janë sulmuar nga disa persona tjerë sot në mes të rrugës në Lagjen Ortakoll në Prizren. Në videon e publikuar nga mediat lokale dëgjohet teksa personat që po godasin me shkelma viktimat bërtasin...
Lajme16 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, i cili ishte pjesë e delegacionit të Kosovës, të kryesuar nga kryeministri Avdullah Hoti në Bruksel, ka folur për takimin me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Përmes një shkrimi në...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Në Madrid u përkujtuan me një ceremoni shtetërore viktimat e pandemisë së koronavirusit. Homazhet i kryesoi mbreti Felipe VI, ndërsa në ceremoni morën pjesë edhe drejtuesit kryesorë të BE-së dhe të OKB-së. Spanja është një...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Spanja deri tani ka humbur më shumë se 28,400 qytetarë nga koronavirusi. Mbreti Felipe ka mbledhur liderët e BE-së, politikanët spanjollë dhe familjet e viktimave për të nderuar të gjithë ata që kanë vdekur, ashtu...
Lajme15 Korrik 2020
Dhuna në familje është një ndër fenomenet më të përhapura në shoqërinë tonë, dhe si rrjedhojë është në përgjegjësinë e shtetit dhe komuniteti që të marrin masa për parandalimin e saj, si dhe të ofrojnë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.