[wp-story]

Lajme

224 rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna të Kosovës

224 rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna të Kosovës
15:27 | 01 Gusht 2020

224 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu ka njoftuar të shtunën drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, shkruan Front Online.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Ferizaj 20 raste, komuna Prizren 20 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Kaçanik 13 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Mitrovicë 9 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe komuna Shtime 1 rast.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera