×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  “10 ditë kohë për përgjigje, ose i drejtohemi Gjykatës”/ Studentët e Ekonomikut pa diploma masteri, peticion me 150 firma

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ditën e sotme, studentët e Fakultetit të Ekonomisë në Universitetin e Tiranës i janë drejtuar me një peticion prej 150 firmash, Rektoratit dhe FE-së, sa i takon tërheqjes së diplomave.

  Bëhet pjesë për studentët e vitit 2017- 2019, ku saktësisht 315 studentë nuk i kanë marrë ende diplomat, për shkak se Fakulteti në 2017-n, kur janë regjistruar studentët në fjalë nuk i ka përcjellë listat. Këta të fundit kërkojnë zgjidhje ose do t’i drejtohen Gjykatës.

  “Dje morëm vesh se Rektorati ka kthyer diplomat. Ka studentë këtu me kredi dhe me halle dhe duan vetëm diplomat. Të pajisen me diploma para se t’i drejtohemi Gjykatës”, tha një prej studentëve.

  Po kështu, drejtori i kurrikulës në UT, Albano Zhapaj tha se një shkresë i është dërguar edhe Ministrisë së Arsimit, e cila sipas tij e ka zgjidhjen në dorë, por një zgjidhje është edhe që dekani i FE-së, Dhori Kule t’i dërgojë listat e studentëve te Rektorati, ditën e sotme.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Forcat e Mbrojtjes të Izraelit kanë emëruar një nga ushtarakët e saj të vrarë në Gaza si rreshter major Dennis Yekimov. 33-vjeçari,...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.