Gjuha:
×
Etiketë: Studentet
Lajme26 Shtator 2020
Viti i ri akademik nuk do të fillojë me 1 tetor për studentët e vitit të parë, por vetëm për studentët e viteve vijuese, krejt kjo për shkak se ende nuk ka përfunduar procedura e...
Lajme21 Shtator 2020
Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj sot ka hapur konkursin për pranimin e studentëve për vitin akademik 2020-2021. Përmes një komunikate, USHAF-ja ka njoftuar se do të pranohen 640 studentë në nivelin Bachelor dhe...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilli i Studentëve të UP’së ka bërë të ditur se është hapur afati për pranimin e studentëve të rinj në fakultete. Afati do të hapet të hënën më datë 21.09.2020 dhe do të mbyllet më...
Lajme20 Shtator 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, do të fillojë më 1 tetor, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë më vonesë, thotë Xhavit...
Lajme18 Shtator 2020
Edhe sot ka vazhdar seanca plenare në Kuvendin e Kosovës ku është thirrur në interpelancë ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj. Deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci ka thënë se ministria nuk ka bërë asnjë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Duket se studentët në Britaninë e Madhe nuk duan që t’ia dinë për rregullat strikte të marra nga qeveria për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Qindra studentë dolën mbrëmjen e djeshme në Portsmouth për të...
Lajme16 Shtator 2020
Studentët e Fakultetit të Mjekësisë, kanë paralajmëruar se do të ketë protesta në rast se nuk do të hapet biblioteka për këta studentë. Ata kanë njoftuar se ky paralajmërim ka ardhur pas kërkesave të cilat...
Lajme01 Shtator 2020
Qeverisë së Kosovës i është kërkuar që t’i lirojë studentët nga të gjitha pagesat. Demokracia Studentore nëpërmjet një komunikate për media kanë thënë studentët janë kategoria më varfër e që atyre vazhdimisht po iu bëhet...
Lajme21 Gusht 2020
Me moton “Pse kafet po e bibliotekat jo”, Lëvizja studentore Studim, Kritik Veprim përmes një aksioni simbolik ka reaguar ndaj vendimeve të qeverisë rreth mbylljes së bibliotekave, për shkak të pandemisë. Berita Abazi, nga kjo...
Lajme20 Gusht 2020
Ambasada e Francës në Kosovë, ka ftuar të gjithë studentët kosovarë të cilët ndjekin studimet në shtetin francez të paraqesin kërkesën për vizë studentore. Në njoftimin e bërë për media thuhet se kërkesën për vizë...
Front TV18 Gusht 2020
Vonesa e shtyerje, shkaku i pandemisë, nuk do të ketë. Viti i ri akademik 2020/21 do të nisë me 1 tetor në të gjitha Universitetet publike në vend, por jo për të gjithë studentët. Brucoshat,...
Lajme30 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, sot ka mbajtur një takim me studentë dhe të diplomuar të Fakultetit Juridik në Universitetin e Prishtinës nga Lugina e Preshevës. Gjatë këtij takimi, ministri Selimi është njoftuar për sfidat...
Lajme23 Korrik 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka takuar sot studentët e Fakultetit Juridik të Universitetit “Hasan Prishtina”. Në këtë takim kanë diskutuar për të ardhmen, historinë, drejtësinë, mirëqenien dhe fqinjësinë e mirë. “Në ajrin e pastër...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.