×
Etiketë: kohë
Lajme27 Shtator 2020
Termokos-i ka është në fazën përfundimtare të përgaditjeve për sezonin e ri të ngrohjes, i cili do të fillojë më 15 tetor. Ndërkohë, borxhlinjët e kësaj ndërmarrje paralajmërohen se kanë kohë një javë për shlyerje...
Lifestyle24 Shtator 2020
Humbja e peshës është një nga sfidat kryesore, kur bëhet fjalë për ruajtjen e shëndetit të mirë. Ka miliona mënyra për të humbur kile, madje edhe nga ato që premtojnë rezultate të shpejta, por shumica...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kapet dhe shoqërohet në ambientet e Policisë, autori i dyshuar i plagosjes me mjet prerës (thikë), në Sukth të Durrësit. Policia e Shqipërisë, menjëherë pas njoftimit të marë për ngjarjen e ndodhur pak më parë...
Lajme21 Shtator 2020
Të hënën, në Gjykatën Themelore në Pejë, është deklaruar i pafajshëm i akuzuari për veprën penale ‘‘për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore sipas epidemisë’’, Ergjan Belegu. Ai akuzohet se në kohë të pandemisë kishe organizuar dasmë....
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Aksioni i Bashkuar për Reforma në Malin e Zi ka folur rreth formimit të qeverisë së re. Ai është optimist se muajin e ardhshëm vendi do të bëhet me ekzekutiv të ri....
Lajme15 Shtator 2020
Mësuesja e shkollës fillore “Bekim Sylka”, Lejla Bytyqi, e ka nisur në mënyrë të veçantë vitin e ri shkollor bashkë me nxënësit e saj. Ajo ka fotografuar secilin nxënës veç e veç brenda një kornize...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ekziston një botë e gjerë e lirë nga coronavirusi, ku njerëzit mund të lëvizin pa maska, si dhe ta vëzhgojnë pandeminë nga mijëra kilometra larg. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, Antarktiku është i vetmi kontinent në...
Lajme10 Shtator 2020
Gjendja e krijuar në vend si pasojë e pandemisë Covid 19, ka rënduar shumë sektorin privat të vendit. Kësisoj, shumë biznese po detyrohen të reduktojnë numrin e punëtorëve brenda kompanive. Punëtorë, këta në të cilët...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Arban Abrashi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se nga projektet infrastrukturore, të nënshkruara në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë, do të krijohet...
Kronika07 Shtator 2020
Edhe pse në kohë pandemie dhe me vendim të Qeverisë janë të ndaluara, një aheng familjar është mbajtur dje në fshatin Llukafc i Begut në Istog. Në këtë rast ka intervenuar Policia, ku ka arrestuar...
Lajme04 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithëm i Policisë së Kosovës (PK), Rashit Qalaj ka thënë se policët kudo në botë e kanë një detyrë, ta mbrojnë popullin e vet. Qalaj në ceremoninë që po mbahet për nder të...
Lajme02 Shtator 2020
Në kohë të pandemisë, kur higjiena është thelbësore për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, disa lagje të Prishtinës ka javë të tëra që po mbesin pa ujë deri në 18 orë në ditë. Në “Bregun...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.