×
Etiketë: gjykatës
Lajme01 Tetor 2020
Sot është mbajt seanca fillestare ndaj Nuhi Mavrovqanit i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij me shufër metali në fshatin Berivojcë të Kamenicës. Mavrovqani para trupit gjykues në Gjykatën Themelore në Gjilan ka...
Lajme29 Shtator 2020
Avokati i licencuar nga Gjykata Speciale Vehbi Beqiri thotë se masa e paraburgimit ndaj krerëve të OVL UÇK-së ishte e rëndë. Beqiri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se shoqëria...
Front TV29 Shtator 2020
Këto janë dyshimet e Gjykatës Speciale ndaj Hashim Haradinajt Nënkryetari I OVL-së së UCK-së , Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale po akuzohet për frikësim, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurave. “ Me 24 shtator...
Lajme29 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara përmes një njoftimi kanë dhënë detaje për paraqitjen e kryetarit të OVL-UÇK’së, Hysni Gucatit para Gjykatës. Nga Dhomat e Specializuara kanë bërë të ditur se Gucati do të paraqitet para Gjykatës të...
Lajme29 Shtator 2020
Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara, kanë njoftuar se të martën, më 29 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit në Hagë do të mbahet paraqitja e parë e Nasim Haradinaj. Haradinaj...
Lajme28 Shtator 2020
Avokati Arianit Koci ka vënë në pikëpyetje e ligjshmërinë e Dhomave të Specializuara në Hagë, që sot kryen seancën e parë publike me një të akuzuar. Koci i ftuar në Interaktiv të KTV-së, tha se...
Lajme27 Shtator 2020
Rrjedhja e dokumenteve të Dhomës së Specializuar dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, që ndryshe njihen edhe si Gjykata Speciale, është një skandal i madh dhe shumë i rrezikshëm për dëshmitarët, thotë në...
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi në një intervistë për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se në aksionin e Karaçevës nuk është arritur të arrestohen akterët kryesorë të krimit, por sipas tij, vetëm...
Lajme26 Shtator 2020
re herë radhazi, në Organizatën e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë arritur dosje të ndjeshme dhe konfidenciale të Gjykatës Speciale që përfshinë emra të të dyshuarve, dëshmitarëve dhe dokumente të tjera...
Lajme26 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara njoftojnë se i akuzuari i parë, Salih Mustafa, do të paraqitet para gjykatës të hënën. Më 28 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK)...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, thuhet se do të nominojë Amy Coney Barret si anëtaren e re të Gjykatës së Lartë, në vendin e së ndjerës Ruth Bader Sinburg. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, vendimi...
Kronika24 Shtator 2020
Gjykata Supreme sot ka miratuar udhëzimin për aplikimin e dispozitave ligjore në procedurën kundërvajtëse, atë lidhur me procedurën përmbarimore për zbatimin e vendimeve gjyqësore lidhur me gjobat, si dhe udhëzimi lidhur me kompetencën e gjykatës...
Lajme22 Shtator 2020
Juristi Valon Hasani, ka vlerësuar se me rrjedhjet në mënyrë të tillë të ”dosjeve sekrete”, është vë në pikëpyetje kredibiliteti i Gjyktës Speciale. Madje sipas Hasanit, edhe argumenti se Gjykata Speciale duhet të vendosur në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.