×
Etiketë: gjykatës
Ekonomi08 Korrik 2020
Duke pasur parasysh rëndësinë që fuqizimi i sundimit të ligjit dhe i drejtësisë komerciale në veçanti kanë për investimet e jashtme dhe të brendshme, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë mirëpret angazhimin e Ministrisë së Drejtësisë...
Lajme03 Korrik 2020
Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK), përmes aplikacionit ZOOM, ka mbajtur takimin e 235-të me radhë, nën udhëheqjen e Kryesuesit, Skender Çoçaj, me ç’rast janë diskutuar dhe miratuar pikat sipas rendit të ditës. Takimi filloi me...
Lajme02 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK’së ka paralajmëruar protestë më 9 korrik në Prishtinë. Përmes një komunikate për media, OVL-UÇK ka thënë se pas takimit të mbajtur mes kësaj organizate dhe Shoqatës së të...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatës britanik refuzoi t'i jepte Venezuelës kontroll mbi më shumë se një miliard dollarë ar, që është në kasafortën e Bankës së Anglisë. Ai vendosi që ishte e paligjshme dorëzimi i tij te Nicolas...
Lajme27 Qershor 2020
Kryetari i LDK’së Isa Mustafa thotë se është e rrezikshme për vendin vënia e dialogut me Serbinë ne kontekstin e Dhomave të Veçanta të Gjykatës Speciale. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Mustafa tha se dialogu...
Front TV25 Qershor 2020
Për pasojat që Gjykata Speciale do t’i sjellë Kosovës, deputeti Eman Rrahmani, në një infervistë për Front Online, tha se Lëvizja Vetëvendosja i ka bërë të ditura që nga viti 2015, atëherë kur edhe u...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet në Shqipëri, Shpëtim Idrizi ka rrëfyer takimin që kishte me Dick Martyn dhe si erdhi deri tek votimi i rezulotës për krijimin e Gjykatës Speciale. Idrizi, një prej...
Lajme25 Qershor 2020
Clinton Williamson, prokurori amerikan i cili ishte në krye të Taskë Forcës së BE’së, që kishte kryer hetime për raportin e Dick Martyt, para se të themelohej Specialja, ka komentuar rreth veprimit të pazakontë të...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ditën e sotme, studentët e Fakultetit të Ekonomisë në Universitetin e Tiranës i janë drejtuar me një peticion prej 150 firmash, Rektoratit dhe FE-së, sa i takon tërheqjes së diplomave. Bëhet pjesë për studentët e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.