×
Etiketë: përgjigje
Lajme29 Shtator 2020
Puna në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë është në vazhdim e sipër në Bruksel, edhe pse takimet që janë planifikuar për këtë javë, nuk janë mbajtur, tha Peter Stano, zëdhënës i BE-së për...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Kronika13 Shtator 2020
Një qytetar ka shpërndarë një fotografi përmes së cilës thotë se një person i vdekur është lënë në një dhomë me pacientë të tjerë për pesë orë Nesim Maxhuni ka shkruar se askush nuk po...
Lajme04 Shtator 2020
I deleguari i posaçëm i presidentit amerikan në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka deklaruar se agjenda e bisedimeve përqëndrohet fillimisht në çështjet ekonomike, hapjen e vendeve të punës në rajon, realizimin e...
Lajme28 Gusht 2020
Lobi Rajonal i Grave të Evropës Juglindore që drejtohet nga ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, kanë publikuar letrën që kanë marrë sot nga Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Në këtë...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Njerëzit në Bejrut të Libanit kanë shprehur zemërimin e tyre ndaj qeverisë për siç e quajnë ata neglizhencë që çoi në shpërthimin masiv të së martës. Presidenti Michel Aoun ka thënë se ky shpërthim ishte...
Lajme03 Gusht 2020
Ai ka folur për rritjen e rasteve të të infektuarve me COVID-19.Tha se secili prej nesh duhet të vetëdijesohet para se virusi të depërtojë në shtëpitë tona. Raka foli edhe për personat që nuk besojnë...
Auto29 Korrik 2020
Studiuesit kanë hapur një debat duke pretenduar se transmetimi 5G rrit rrezikun e koronavirusit. Në fillim të këtij muaji, një ekip ndërkombëtar publikoi një raport në “PubMed” , duke thënë se rrjeti mobile 5G nxit...
Lajme25 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Serbia në marrëveshje me presidentin Aleksandar Vuçiq, do të ketë përgjigje në paralajmërimin e Kosovës se do të vazhdojë lobimin për njohje të...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar 10 vjetorin e shpalljes së vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë e cila konfirmoi se shpallja e pavarësisë së Kosovës nuk ishte në kundërshtim me ligjet...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot se pandemia e koronavirusit mund të mposhtet vetëm përmes bashkëpunimit global dhe theksoi pjesëmarrjen e vendit të saj në organe ndërkombëtare si Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Ne kemi shansin...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot se pandemia e koronavirusit mund të mposhtet vetëm përmes bashkëpunimit global dhe theksoi pjesëmarrjen e vendit të saj në organe ndërkombëtare si Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Ne kemi shansin...
Lajme11 Korrik 2020
Njëzetepesë vjet më parë, më shumë se 8,000 burra dhe djemë myslimanë të Bosnjës u vranë nga forcat serbe të Bosnjës në Srebrenicë, masakër kjo e cila u shpall zyrtarisht si gjenocid. Data 11 korrik...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.