×
Etiketë: ose
Sport27 Shtator 2020
Federata e Futbollit të Kosovës u ka bërë thirrje të gjitha klubeve që të respektojnë me përpikëri rregullat anti Covid-19 sepse në të kundërtën mund të marrin vendim për pezullimin e garave, përcjellë KosovaPress. FFK...
Lajme26 Shtator 2020
Eksperti amerikan për Ballkanin, njëherit profesor, Alon Ben Meir, ka komentuar propozimin për ndryshimin e emërtimit të Liqenit të Ujmani në Liqenin e Presidentit Tumpit.Alon Ben Meir, këtë reagim e bëri pasi që Kryeministri i...
Lajme17 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-së së UCK-së, Naim Haradinaj, ka thënë se mbrëmë sekretari i kësaj organizate Faton Klinkau është kontaktuar nga zyrtarë të Gjykatës Speciale ku i është kërkuar dorëzimi i dosjeve të reja që kanë...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Fëmijët me simptoma të lehta ose pa simptoma mund të transmetojnë COVID-19, sipas të dhënave të gjurmimit të kontaktit nga tre institucione të kujdesit për fëmijët në Utah. Hulumtimi thotë se 12 fëmijë u infektuan...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Presidenti i Libanit, Michel Aoun, ka thënë të enjten se një zjarr i madh në portin e Bejrutit mund të ketë qenë “akt i qëllimshëm i sabotimit” apo incident, dhe se ata që kanë përgjegjësi...
Lajme06 Shtator 2020
Një njoftim u lëshua nga Gjykata Speciale një ditë më parë. Kjo e fundit të enjten miratoi rregulloren për ndihmë juridike për personat e dyshuar apo të akuzuar të cilët janë të varfër. Por barra...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka kërcënuar Greqinë me “përvoja të dhimbshme” nëse vendi nuk hyn në bisedime me Turqinë mbi pretendimet e diskutueshme territoriale në Mesdheun Lindor. Të dy vendet kanë qenë në...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti francez Emmanuel Macron paralajmëroi të martën se Libani nuk do të merrte ndihmë ndërkombëtare nëse nuk filloi reformat deri në tetor. Macron, i cili u takua me presidentin libanez Michel Aoun dhe përfaqësuesit e...
Lajme29 Gusht 2020
Rinisja e procesit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, që në takimet e para ndërmjet delegacioneve të dy vendeve, ka treguar që nuk ka sjellë asgjë të re në qasjen e palëve në...
Lajme23 Gusht 2020
Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Deçan, me datën 22 gusht 2020, ёshtё informuar nga njё qytetar, se njё person i dyshuar kishte dalё nё rrugё me armё zjarri tё cilёn e mbante nё dorё....
Lajme22 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka kërkuar që bashkësia ndërkombëtare ta detyrojë Beogradin të ndërmarrë veprime dhe të merret me të kaluarën, përndryshe sipas tij, rrezikohet një rishkrim i historisë së Kosovës....
Lajme20 Gusht 2020
Katër ditë kanë mbetur deri në përfundimin e kohës kur Gjykata Speciale duhet të marrë një vendim, lidhur me aktakuzat e para të pranuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në shkurt të këtij viti....
Lajme20 Gusht 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se do të kushtëzojë LDK’në me pozitën e presidentit, në rast se këta nuk duan që të rrëzohet para kohe qeveria, raporton Gazeta Express. Në një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.