×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Presidenti i Portugalisë ndihmon në shpëtimin e dy grave në det (FOTO)

  FrontOnline
  17 Gusht 2020

  Presidenti i Portugalisë Marcelo Rebelo de Sousa (71) ndihmoi në shpëtimin e dy grave, kajaku i të cilave u përmbys në provincën Algarve.

  Në foto, shihet teksa presidenti po notonte drejt grave që ishin larguar nga rrymat e detit.

  Ai më vonë u tha gazetarëve se rrymat detare i kishin tërhequr ato larg nga plazhi.

  Rebelo de Sousa aktualisht është me pushime në provincën jugore të Algarve, duke promovuar kështu turizmin portugez.

  Ekonomia e Portugalisë është shumë e varur nga sektori i turizmit, i cili është goditur shumë nga pandemia e koronavirusit.

  Presidenti foli me gazetarët në plazhin Praia do Alvor kur vuri re gratë në ankth.

  Ai u filmua duke u notuar drejt tyre për t’iu dalë në ndihmë. Ato u arritën më herët nga një burrë që po përpiqej të kthente kajakun, dhe një person në një ski-jet u doli në ndihmë.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell tha se Bashkimi Evropian e dënon fuqishëm sulmin e Iranit kundër Izraelit, shkruan...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri i Jashtëm izraelit Israel Katz, bëri thirrje për unitet, pasi Irani nisi një sulm kundër Izraelit. “Ne të gjithë duhet të...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.