×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj prezanton manualin për mbrojtjen nga përhapja e koronavirusit

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj do të mbajë konferencë për medie.

  Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, me filli prej orës 13:00 të ditës së hënë do të mbajë konferencë për medie.

  Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, temë e kësaj konference është “Manuali për mbrojtjen nga përhapja e virusit COVID-19”.

  Duhet theksuar se gjatë tre ditëve të fundit numri i personave të infektuar në vendin tonë ka shënuar rritje dhe aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 486 raste me koronavirus, ku 33 prej tyre kanë vdekur dhe 953 janë shëruar.

  Bazuar në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, aktualisht në vend janë 50 raste aktive me koronavirus.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan-Kamenicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...
  Të tjera
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Suedia pritet të bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s në ditët apo javët në vazhdim, pasi të hënën dha miratimin edhe vendi i...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Kancelari gjerman Olaf Scholz tha sot se vendet europiane dhe anëtarët e NATO-s nuk do të dërgojnë trupa në Ukrainë. “U diskutua...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Sport27 Shkurt 2024
  Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka një arsye të vërtetë për shqetësim pasi klubi duket se do të humbasë mbi 100...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Spanja ka hedhur poshtë propozimin francez për të dërguar trupa në Ukrainë dhe dëshiron që ndihma të kufizohet në dërgimin e më...
  Sport27 Shkurt 2024
  Kylian Mbappe hyri në Instagram për të ndarë foto të kohës së tij në qytetin e Barcelonës, ku kaloi ditët e pushimit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.