×
Etiketë: prezanton
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të ri të shpejtë për Covid-19, me një përgjigje brenda 15 minutash. ”Jam krenar që kemi zbuluar...
Lajme28 Shtator 2020
Vendi nuk do të ekzistonte dot pa historinë, të kaluarën, të bëmat, popujt e shumtë që kanë ikur e kanë ardhur, heronjtë, të rënët, themelet mbi të cilat sot ngritet e ardhmja jonë. Historia që...
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka treguar se nuk ka gjetur mbështetje për të ndërtuar Prishtinën e re. Thotë se pavarësisht se ishte dy mandate në qeveri nuk arriti t’i...
Lajme14 Shtator 2020
PDK i reagon kryeministrit Hoti lidhur me përurimin e një shkolle në Lipjan. Është deputeti i saj, Bajrush Xhemajli i cili ka kërkuar Hotit të mos mashtroj dhe të mburret me projektet e PDK-së. Ky...
Ekonomi10 Shtator 2020
Menaxhimi më i mirë i financave të ndërmarrjeve dhe raportimi korrekt i tyre ka marrë një rëndësi të theksuar gjatë periudhës së pandemisë COVID-19, e cila ka shkaktuar çrregullime të pa precedentë mbi ekonominë e...
Vip03 Shtator 2020
Modelja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj, është treguar edhe njëherë e hapur me ndjekësit e saj, shkruan lajmi.net. Ajo ka vendosur që nëpërmjet Instagramit ti pranoi pyetjet që ata janë të interesuar për...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Në prezantimin programit, mandatari për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se një ndër prioritet e para të Qeverisë së re është lufta kundër koronavirusit dhe Ekonomia. Zaev paralajmëroi edhe reforma...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Qytetarët e vendit do të fitojnë qeveri të qëndrueshme, efikase dhe të përgjegjshme që do të garantojë vazhdimësi në zbatimin e prioriteteve të përbashkëta strategjike siç janë anëtarësimi në NATO dhe Bashkimi Evropian, marrëdhëniet të...
Lajme20 Gusht 2020
Çfarëdo ideje për ndërrim territoresh me Serbinë, do të ishte humbje për Kosovën. Ish-anëtari i Komisionit qeveritar për shënjimin e kufirit shtetëror, Florim Isufi, përmes hartave të përgatitura tregon për të gjitha idetë që janë...
Ekonomi20 Gusht 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se në takimin e sotëm të Këshillit Kombëtar për Ekonomi dhe Investime, ka prezantuar idetë fillestare për rimëkëbie dhe transforimin e ekonomisë. Ai ka thënë...
Ekonomi15 Gusht 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka zhvilluar një takim virtual me përfaqësues të UNDP-së në Kosovë nga të cilët ka kërkuar mbështetje në projektet për ndihmë bizneseve duke ua prezantuar një projekt konkret...
Ekonomi07 Gusht 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, sot gjatë një konference ka prezantuar aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura për 6 muajt e parë të këtij viti. Ai tha se...
Ekonomi07 Gusht 2020
Drejtori i përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), Ilir Murtezaj do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura. Pjesë e raportit që do të prezantohet nga Murtezaj do të jenë edhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.