Front TV

Zemaj: Pas lirimit të masave është rritur numri i rasteve me COVID-19

Zemaj: Pas lirimit të masave është rritur numri i rasteve me COVID-19
14:28 | 29 Qershor 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë marrë pjesë sot në Komitetin për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me Coronavirus.

Pas këtij takimi të dy janë deklaruar për media, e ku kanë folur për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj pandemisë Covid-19, raporton Front Online.

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë që pas lirimit të masave edhe është rritur numri i rasteve me Coronavirus.

“Ne tani jemi në fazën e tretë të hapjes dhe me hapjen e tyre është rritur edhe numri i rasteve me Coronavirus në vend. Shtim të numrit të rasteve ka pasur edhe të personave që kanë kërkuar ndihmë në Klinikën Infektive”, ka thënë Zemaj.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera