×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Zemaj: Pas lirimit të masave është rritur numri i rasteve me COVID-19

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë marrë pjesë sot në Komitetin për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me Coronavirus.

  Pas këtij takimi të dy janë deklaruar për media, e ku kanë folur për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj pandemisë Covid-19, raporton Front Online.

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë që pas lirimit të masave edhe është rritur numri i rasteve me Coronavirus.

  “Ne tani jemi në fazën e tretë të hapjes dhe me hapjen e tyre është rritur edhe numri i rasteve me Coronavirus në vend. Shtim të numrit të rasteve ka pasur edhe të personave që kanë kërkuar ndihmë në Klinikën Infektive”, ka thënë Zemaj.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri thotë se kryeministri Albin Kurti nuk ka guxim që draftin e Asociacionit ta dërgojë në Gjykatë Kushtetuese....
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka bërë sot homazhe te varri i ish-deputetit të partisë së tij, Agim Kikaj. Bashkë me Hotin...
  Lajme18 Maj 2024
  Ish-kreydiplomatja kosovare, Meliza-Haradinaj Stublla, ka thënë se dështimi i parë për anëtarësim në Këshill të Evropës vjen edhe si rezultat i koordinimit...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Analisti politik, Halil Matoshi, për FrontOnline thotë se letra e shefes së diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla dërguar në KiE është një manovër...
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë për Ekonomia Online se nuk janë të interesuar dhe nuk kanë as vullnet që...
  Lajme18 Maj 2024
  19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 33 tjera me dëme materiale janë raportuar brenda 24 orëve. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në rrugën Klinë-Gjakovë është shembur dheu, mëngjesin e sotëm. Mediat lokale kanë publikuar pamje, ku shihet se si është shkatërruar rruga dhe...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Pavarur në Kuvendin e Kosovës dhe ish-zëvendës i kryeministrit Albin Kurti, Haki Abazi, për FrontOnline thotë se ministrja Donika Gërvalla...
  Vip18 Maj 2024
  Familja Salihu mbrëmë kishin festë. Kjo sepse Engji po i jep fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.