×
Etiketë: rritur
Lajme01 Tetor 2020
Korporata Ndërkombëtare e Financave dhe Zhvillimit në SHBA kanë lëshuar një komunikatë pas përmbylljes së vizitës së kryeshefit të kësaj korporate, Adam Boehlet në Greqi, Kosovë, Serbi, Izrael dhe Marok. Boehlet ishte shoqëruar edhe nga...
Kronika27 Shtator 2020
Një vajzë e mitur nga Gjilani ka raportuar në polici se është dhunuar nga një i dyshuar i moshës madhore. E mitura ka raportuar se rasti kishte ndodhur gjatë muajve janar dhe shkurt, ndërkaq rastin...
Lajme23 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj është takuar sot me drejtuesin e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, me të cilin ka biseduar për shqetësimet dhe efektet negative të shkaktuara nga pandemia...
Lajme19 Shtator 2020
Shumë shtete në botë janë duke u ballafaquar me pandeminë COVID-19. Virusi deri tani ua ka marrë jetën mbi 950 mijë qytetarëve në mbarë botën, ndërsa numri i të infektuarve ka kaluar shifrën mbi 30...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Detaje të tjera shokuese nga historia e përdhunimit të 13 vjeçares nga fshati Vërdovë i Pogradecit. 46 vjeçari I cili ishte çoban ka shfrytëzuar gjëndjen tejet të rëndë ekonomike dhe paarsiminin e prindërve për të...
Lifestyle27 Gusht 2020
Nxehtësia e verës shpesh na lodh dhe nuk na lejon të ndihemi ashtu si do të dëshironim. Shikoni këto mënyra që mund t’ju ndihmojnë të dukeni dhe të ndjeheni më mirë. Të gjithë e dinë...
Auto19 Gusht 2020
Fitimet e fundit nënkupton që çmimi i bitcoin është trefishuar që nga muaji mars, megjithë një ngadalësim ekonomik global të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit. Kriptovaluta ​​të tjera kanë pasqyruar fatin e bitcoin, të rritet...
Lajme19 Gusht 2020
Trendi i uljes së rasteve të të infektuarve me COVID-19, nuk nënkupton që mos të vazhdojmë të jemi vigjilentë. Kështu ka thënë në Kanal10, infektologu Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK. “Edhe pse...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Këto imazhe po trondisin Greqinë e vitit 2020, por edhe mbarë botën. Në foto shfaqen emigrantë, që janë kudo, dhe përpiqen mbijetojnë sa më shumë të munnden, duke u bërë kështu “normaliteti i ri” në...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Sipas të dhënave nga Agjensia e Shtetit për Administratën e Kujdesit Shëndetësor (AHCA), numri i pacientëve të infektuar në spitalet e Floridës është rritur në 79% që nga 4 korriku. Më 4 korrik, u regjistruan...
Lajme17 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim Ambasadorin e Republikës së Turqisë në Kosovë, Çagrı Sakar me të cilin biseduan për bashkëpunimin në shëndetësi midis dy shteteve. Ministri Zemaj falënderoi Ambasador Sakar për...
Lajme08 Korrik 2020
Komiteti Emergjent i Gjilanit për paralandalimin e përhapjes së Covid-19, i kryesuar nga nënkryetari Arbër Ismajli, ka mbajtur sot takimin vlerësues të situatës, pas 20 rasteve të reja pozitive me Covid-19. Arbër Ismajli, nënkryetar i...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Mbeturinat nga elektronika i tejkaluan 50 milionë tonë në vitin 2019, duke u shtuar me 20% në pesë vjet, paralajmëroi sot OKB-ja. “Vetëm 17% e 53 milionë tonë mbeturinave nga elektronika e konsumatorit, telefona, kompjuterë,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.