×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj: I kemi katër opsione për bërjen e spitaleve të reja për COVID-19

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Kosova është duke u përballur me një numër të madh të rasteve pozitive me COVID-19.

  Si rezultat i kësaj hapësirat e Klinikave të Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës, janë stërmbushur me pacientë, duke u bërë kështu e pamundur trajtimi edhe i pacientëve të tjerë.

  Për këtë Ministria e Shëndetësisë i ka disa opsione që të rris hapësirat për trajtimin e rasteve me koronavirus.

  Këtë e ka konfirmuar vet ministri Armend Zemaj.

  “Janë tre ose katër opsione. Salla 1 tetori, Aeroporti i Vjetër i Prishtinës, Qendra e Panaireve në Hade, Aeroporti i Gjakovës, Qendra Inovative në Prizren”.

  Lidhur me këtë është duke u diskutuar dhe vendimi do të bëhet i ditur në vazhdim. Klan.Kosova.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.