×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zaev: Mickoski është mbrojtës i krimit dhe padrejtësisë

  FrontOnline
  13 Shtator 2020

  Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka reaguar në lidhje me paralajmërimin e protestës për ditën e martë për figurën e Goce Dollçevit që e bëri të ditur kreu i OBRM-PDUKM*së, Hristijan Mickoski.

  “Dellçev është luftuar për drejtësi sociale, ndërsa Mickoski është mbrojtës i krimit dhe padrejtësisë. Këto të dy assesi nuk shkojnë bashkërisht”, shkruan Zaev në ‘Facebook’.

  Ai shton se Mickoskit këtë ia kanë bërë të ditur qytetarët e Dellçevës të cilët mposhtën OBRM-PDUKM-në me më shumë se 1.000 vota në zgjedhjet e fundit.

  Ndryshe, partia më me madhe opozitare tashmë ka nisur me protestat e vjeshtës që i paralajmëroi javë më parë. Javën e kaluar OBRM-PDUKM protestoi dy herë kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike, përkatësisht të martën dhe të premten, ndërsa për këtë javë do të protestojnë për Goce Dellçevin dhe figurën e tij.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...
  Lajme19 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot është djegur një kontejner i mbeturinave. Në njoftim thuhet se falë reagimit të qytetarëve është...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po...
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.