×
Etiketë: mbrojtës
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka reaguar në lidhje me paralajmërimin e protestës për ditën e martë për figurën e Goce Dollçevit që e bëri të ditur kreu i OBRM-PDUKM*së, Hristijan Mickoski. “Dellçev...
Lajme08 Korrik 2020
Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, si reagim të menjëhershëm ndaj COVID-19, dhe mbështetje të vazhdueshme për institucionet dhe popullin e Kosovës gjatë pandemisë, u dorëzoi donacione me artikuj mbrojtës Ministrisë...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Qeveria japoneze konfirmoi sot braktisjen e vendosjes ë tokën e saj të sistemit amerikan mbrojtës antiraketë ”Aegis Ashore”, 10 ditë pasi kishte njoftuar ndërprerjen e këtij programi të kushtueshëm dhe të kontestuar. “Këshilli kombëtar i...
Lajme24 Qershor 2020
Avokati i licencuar nga Gjykata Speciale, Taulant Hodaj ka komentuar në RTV Dukagjini zhvillimet e fundit. Hodaj thotë se është shumë interesant që aktakuza është ngritur me 24 prill dhe sot bëhet publike. “Zakonisht aktakuzat...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.