×
Etiketë: krimit
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi në një intervistë për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se në aksionin e Karaçevës nuk është arritur të arrestohen akterët kryesorë të krimit, por sipas tij, vetëm...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi ka vizituar sot pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë. Poashtu bashkë me inspektorë kanë shkuar në një pikë karburanti ku inspektorët morën mostrat e naftës dhe...
Lajme19 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili, ka reaguar për aksionin e mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në Karaçevë, në të cilin u godit rrjeti ilegal i kazinove, dhe ku u arrestuan dhjetëra persona, përfshirë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka reaguar në lidhje me paralajmërimin e protestës për ditën e martë për figurën e Goce Dollçevit që e bëri të ditur kreu i OBRM-PDUKM*së, Hristijan Mickoski. “Dellçev...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga vrasja horror e 23-vjeçares Eglantina Buci nga babai dhe vëllai i saj. Ngjarja është zbuluar nga dëshmia e një të penduari, mik i vëllait të viktimes, i...
Lajme05 Gusht 2020
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Uran Ismaili dhe ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj janë përplasur rreth udhëzimit administrativ për rregullimin e çmimeve të barnave. Ish-ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka thënë...
Lajme05 Gusht 2020
Kryetari i Lëvizjes, Albin Kurti, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e ri të Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde. Kurti i uroi atij për pozitën e tij të re. Ai shprehu bindjen e palëkundur se...
Lajme04 Gusht 2020
Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka kritikuar ashpër ministrin aktual të shëndetësisë Armend Zemaj, i cili ka shfuqizuar udhëzimin administrativ që rregullonte çmimin e barërave në nivel vendi dhe u kursente qytetarëve...
Lajme20 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim drejtorin e Agjencisë Kundër Korrupsionit, Shaip Havolli, me të cilin biseduan për bashkëpunimin mes dy institucioneve. Me këtë rast ministri Veliu vlerësoi se në një...
Lajme10 Korrik 2020
Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Koncept Dokumentin për Kompensimin e Viktimave të Krimit, i cili është hartuar dhe iniciuar nga Ministria e Drejtësisë në mbështetje të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.