×
 • Auto
 • Auto

  Vetëm 20 minuta pasi e blen atë, djali e shkatërron Lamborghinin në vlerë prej 220 mijë eurosh

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Një Lamborghini i ri në vlerë prej 220 mijë eurosh ishte shkatërruar në një aksident automobilistik vetëm 20 minuta pasi ishte blerë.

  Lamborghini Huracan, i vlerësuar të kushtojë mbi 220 mijë euro, papritmas pësoi një dështim mekanik dhe u godit prapa nga një furgon në autostradën M1 dje në Mbretërinë e Bashkuar.

  Lamborghini humbi rrotën e pasme ndërsa pjesa më e madhe e pjesës së pasme u shtyp nga përplasja e papritur me furgonin.

  Aksidenti ndodhi rreth orës 1 pasdite në pranë Leeds, West Yorkshire. Richard Whiteley, nga Policia e York Yorkshire, tha që Lamborghini u ndal në korsinë e tretë për shkak të një dështimi mekanik.

  “20-vjeçari që po voziste Lamborghini u ndal për shkak të dështimit mekanik në korsinë tre, më pas u godit nga pas nga një automobilist i pafajshëm”, tha policia, transmeton Telegrafi.

  Një zëdhënës i policisë tha se shoferi i furgonit pësoi lëndime në kokë, por nuk besohet se ishte serioze.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Auto21 Qershor 2024
  Ky truk nuk ka të bëjë me akordimin, apo edhe me modifikimet elektronike që janë shumë të njohura sot. Gjithçka që duhet...
  Auto21 Qershor 2024
  Sekreti më i mirëmbajtur në Maranello këto ditë është Ferrari EV. Prancing pa motor me derivate mbetet pothuajse një mister i plotë....
  Auto20 Qershor 2024
  Kompanitë kineze të veturave i kanë bërë thirrje Pekinit që të “godasë” rivalët e BE-së me taksa importi deri në 25 për...
  Të tjera
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores bindëse 3:0 të Portugalisë ndaj Turqisë në Euro 2024, mbrojtësi veteran Pepe ka vlerësuar performancën e ekipit të tij dhe...
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.