×
 • Lajme
 • Lajme

  Veseli: Albin Kurti e bëri hero Vuçiqin në CNN për 1.000 teste

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova ka nevojë të punojë me mençuri në raport me Serbinë.

  Veseli ka thënë se nuk ka frikë nga Serbia sepse ajo asnjëherë nuk e ka pasur në dorë atë.

  “Albin Kurti e bëri hero e humanitarë Vuçiqin në CNN e mediat tjera botërore për 1000 teste COVID-19. Por qytetarët janë duke kuptuar për këtë perfiditet”, tha ai në Rtv Dukagjini.

  I pari i PDK-së thotë se Kurti testet nga Serbia nuk i solli as në bashkëpunim me ambasadën amerikane por tjetër ambasadë.

  Veseli ka thënë se askush me mirë se PDK nuk i mbron territoret e Kosovës.

  “Nuk e besoj se Albin Kurti dhe Avdullah Hoti e mbrojnë më mirë se ne [PDK] territorin e Kosovës”.

  Ai thotë se Kosova ka nevojë për Amerikën dhe Bashkimin Evropian, përcjell Telegrafi.

  “Bashkimi Evropian na ka trajtuar në mënyrën më jo dinjitoze por ne nuk duhet të futemi në konfrontim me ta. Por duhet të punojmë me mençuri dhe të ballafaqohemi së bashku me Serbinë”.

  Veseli thotë se pavarësisht se ka pak besim te Avdullah Hoti ashtu siç kishte pak besim te Albin Kurti, do të ndihmojë në raport me Serbinë.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan-Kamenicë. Rastin për Paparacin e ka...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...
  Të tjera
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Suedia pritet të bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s në ditët apo javët në vazhdim, pasi të hënën dha miratimin edhe vendi i...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Kancelari gjerman Olaf Scholz tha sot se vendet europiane dhe anëtarët e NATO-s nuk do të dërgojnë trupa në Ukrainë. “U diskutua...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Sport27 Shkurt 2024
  Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka një arsye të vërtetë për shqetësim pasi klubi duket se do të humbasë mbi 100...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Spanja ka hedhur poshtë propozimin francez për të dërguar trupa në Ukrainë dhe dëshiron që ndihma të kufizohet në dërgimin e më...
  Sport27 Shkurt 2024
  Kylian Mbappe hyri në Instagram për të ndarë foto të kohës së tij në qytetin e Barcelonës, ku kaloi ditët e pushimit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.