×
Etiketë: hero
Lajme30 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me Urdhrin Hero i Kosovës, bashkëluftëtarët e çetave kryengritëse, Hamit dhe Halim Ngucati. Thaçi shkruan se sikurse gjithë kombi, pasardhësit e bashkëluftëtarëve duhet të jenë krenarë me të...
Lajme30 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është shumë i lumtur që sot në Prishtinë u jetësua angazhimi shumë vjeçar i senatorit amerikan, Bob Dole, për Kosovën, përmes vendosjes së bustit. Thaçi thotë se...
Lajme21 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka shpallur “Hero të Kosovës” dëshmorin Azem Behluli. Këtë e ka bërë të ditur vetë i pari i vendit me anë të një shkrimi në llogarinë e tij në...
Lajme15 Gusht 2020
Gazmend Mramori nga Prishtina, për të katërtën herë me radhë dhuron gjak për të shpëtuar jetë. Ai thotë se këtë veprim e bën që të ndihet mirë, dhe të shpëtojë jetë në këtë kohë pandemie....
Lajme08 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës të cilët kanë rëndë në detyrë që nga fillimi i krijimit të Policisë si institucion. Presidenti ka vendosur që t’i dekoroj me urdhrin...
Lajme29 Korrik 2020
Presidenti, Hashim Thaçi e ka dekoruar sot me urdhrin “Hero i Kosovës”, ish-ushtarin e UÇK’së, Qerim Kelmendin. Lajmin e kanë bërë të ditur përmes Facebook’ut nga familja e tashmë të ndjerit. “Hero i Kosovës, Qerim...
Lajme25 Korrik 2020
Sot bëhen 22 vjet nga rënia e heroike e heroit të Kosovës, Vezir Ademaj, i cili kishte ardhë nga diaspora për t’u përgjigj thirrjes së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të luftuar për çlirimin e...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Në një kohë ku SHBA-të ‘vlonin’ nga protestat kundër dhunës se policisë dhe vrasjes së afrikano-amerikanit George Floyd, një shqiptar me detyrë oficer policie është kthyer në hero duke shpëtuar nga mbytja dy persona nga...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova ka nevojë të punojë me mençuri në raport me Serbinë. Veseli ka thënë se nuk ka frikë nga Serbia sepse ajo asnjëherë nuk...
Lajme17 Qershor 2020
Presidenti Hashim Thaci ka nderuar me Urdhrin “Hero i Kosovës” ish-eprorin e UCK-së, Shabana Dragajn. Përmes një statusi në FCB, Thaci ka thënë se Dragaj nuk kurseu asgjë për lirinë e Kosovës, duke punuar më...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Virologë dhe epidemiologë të panjohur më parë janë bërë emra të famshëm në një numër vendesh, ku qytetarët presin me padurim vlerësimin dhe këshillat e tyre mbi pandeminë e koronavirusit. Njëri ndër ta është edhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.