×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes edhe një person nga koronavirusi, ishte punëtor i Postës së Kosovës

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Shoqata Sindikale e Punëtorëve të Postës së Kosovës ka bërë të ditur se një punëtor i Postës së Kosovës, XH.C, ka vdekur sot, dhe se i njëjti ishte i prekur me coronavirus.Sipas njoftimit, i ndjeri ishte nga regjioni i Prizrenit.

  “Me dhimbje të madhe morëm lajmin për vdekjen e kolegut tone, Xh.C., punëtor i Postes se Kosovës ne regjionin e Prizrenit. Baca Xh. ishte prekur nga coronavirusi.

  Ne këto momente te pikëllimit, Sindikata e Punëtorëve te Postes se Kosovës i shpreh ngushëllimet me te sinqerta familjes C., miqve e kolegëve te tij, dhe te gjithë punëtorëve te Postes. Vdekja e tij e parakohshme është humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për Posten e Kosovës”, thuhet në njoftimin e Sindikatës së Punëtorëve të Postës.

  Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka dalë me një njoftim për këtë rast.
  Me vdekjen e këtij punëtori shkon në 39 numri i viktimave në vendin tonë.

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, vjehrri i të ndjerës, Liridonë Ademaj Murseli, e cila dyshohet se është vrarë nga grabitës më 29 nëntor, ka thënë...
  Ekonomi01 Dhjetor 2023
  Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me udhëzime shtesë që të kihet kujdes sa u përket monedhave të falsifikuara. BQK njofton qytetarët...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian do të propozojnë që urgjentisht në kornizën negociuese të Serbisë për anëtarësim në bllok të përfshihet edhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ka shkuar në 54 numri i të vdekurve në Gaza që kur Izraeli rifilloi operacionin e tij ushtarak të premten në mëngjes,...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ka përfunduar seanca e sontme e Kuvendit të Kosovës, në të cilën në rend të ditës ishin pyetjet parlamentare të deputetëve për...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia thotë se listat e pritjeve në institucionet shëndetësore publike janë duke u trajtuar me prioritet. Duke iu...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është takuar me homologun e tij kroat, Davor Bozhinoviq. Sveçla e Bozhinoviq folën për situatën...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Liverpooli ka arritur një rekord të madh të Wolverhampton Wanderers, i cili daton që nga viti i largët 1939. Reds kanë fituar...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Adri dhe Edona janë kapur me Azemin, pas kurthit që ai dhe Blerando ia thurën banorëve. Si Adri po ashtu edhe Edona,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.