×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdekjen e prokurorit Ukshini, Gjykata Themelore në Gjilan e quan humbje të madhe për drejtësinë

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Prokurori i Prokurorisë Themelore të Gjilanit, Ismet Ukshini, ka vdekur sot.

  E i pikëlluar nga humbja e tij po ndjehet dikush që punoi me të.

  Kryetari i Gjykatës Themelore në Gjilan, Ramiz Azizi, ndarjen nga jeta të kolegut të tij Ukshini po e konsideron si humbje të madhe për sistemin e drejtësisë në vend.

  “Gjykata Themelore Gjilan me dhimbje e pikëllim të thellë ka pranuar lajmin pë ndarjen nga jeta të familjarit tuaj dhe kolegut tonë, prokurorit të Prokurorisë Themelore të Gjilanit, Ismet Ukshini. Prokurori Ukshini, do të mbahet mend për profesionalizmin dhe korrektësinë. Prandaj, humbja e tij është humbje e madhe për sistemin e drejtësisë në vend”, thuhet në telegramin e ngushëllimit të Gjykatës.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme15 Qershor 2024
  Njohës të çështjeve politike në vend e kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë të Shqipërisë, Edi Rama lidhur me...
  Lajme15 Qershor 2024
  Një nga premtimet kryesore të qeverisë Kurti në sektorin e shëndetësisë, Projektligji për Sigurimet Shëndetësore, pritet që të finalizohet dhe të dërgohet...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në përurimin e Shtegut të Lirisë “Pashtriku”. Ai do të jetë i pranishëm në Has-Pashtrik...
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.