×
Etiketë: drejtësinë
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar ndaj zhvillimeve të ditës së sotme të arrestimeve dhe bastisjeve në zyrat e OVL të UÇK-së. Ai ka thënë se këto pamje e rikthejnë një kohë të padëshiruar...
Lajme21 Korrik 2020
Kreu i opozitës së bashkuar shqiptare, Lulzim Basha, ka vazhduar edhe sot vizitën e tij në Kosovë. Lulzim Basha, kreu i Partisë Demokratike dhe opozitës së bashkuar shqiptare, po qëndron në Kosovë për një vizitë...
Lajme18 Korrik 2020
Prokurori i Prokurorisë Themelore të Gjilanit, Ismet Ukshini, ka vdekur sot. E i pikëlluar nga humbja e tij po ndjehet dikush që punoi me të. Kryetari i Gjykatës Themelore në Gjilan, Ramiz Azizi, ndarjen nga...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov tha se pavarësisht se në cilën pozitë do të ndodhet pas zgjedhjeve, personalisht do të angazhohet dhe do të jetë zëri i qytetarëve në luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Ai...
Lajme08 Korrik 2020
sh kryeministri i Kosovës Bujar Bukoshi ka reaguar pas njoftimit për dorzimin e aktakuzave ndaj disa ish drejtuesve të UÇK. Bukoshi ka theksuar në deklaratë, faktin që Gjykata Speciale po përdoret për të diktuar poltikën...
Lajme29 Qershor 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi është adresuar për qytetarët pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori i Specializuar në Hagë. Ai pohoi se do të ishte njeriu më i lumtur në botë në rast se bashkësia...
Lajme25 Qershor 2020
epartamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar me nje qendrim pas akzuave te ngritura nje dite me pare ndaj presidentit te Kosoves, Hashim Thaçi.dash Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ka reaguar sot pas propozim aktakuzës së Speciales ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, duke thënë se asgjë nuk e përdhos luftën çlirimtare...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.