×
Etiketë: gjykata
Lajme01 Tetor 2020
Veteranet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë reaguar rreth arrestimeve të fundit nga Gjykata Speciale. Nëpërmjet një reagimi thuhet se, “Ne ju themi këtyre gjykatave, se me padrejtësi të tilla, kurrë dhe asnjëherë nuk mund...
Kronika30 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit J. M., duke e gjykuar me 500 (pesëqind) Euro gjobë dhe 4 (katër) muaj burgim, i cili dënim me pajtimin e palës është zëvendësuar...
Lajme28 Shtator 2020
Analisti Imer Mushkolaj thotë se pas rrjedhjes së dokumenteve ka shqetësim te qytetarët. Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ishte hera e parë në Kosovë që ndërkombëtarët...
Lajme28 Shtator 2020
Visar Ballovci përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka bërë me dije se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale që më 12 tetor të paraqitet në këtë gjykatë në cilësinë e dëshmitarit....
Lajme28 Shtator 2020
Ka përfunduar intervistimi i ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku në Prokurorinë e Specializuar në Hagë. Këtë e konfirmoi për klankosova.tv, avokati i Agim Çekut, Artan Qerkini.Çeku sot bëri paraqitjen e tij...
Ekonomi26 Shtator 2020
Kryetari i AKB-së, Agim Shahini, ka reagaur pas arrestime të bëra ditën e djeshme nga EULEX. Shahini përmes një shkrimi në facebook ka reaguar duke thënë se mënyra se si u bënë arrestimet me shumë...
Lajme25 Shtator 2020
Gjykata Speciale tashmë ka filluar me arrestime të ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Para disa minutave u konfirmua edhe arrestimi i dytë nga Specialja që u bë nga njësi të EULEX-it ku asistoi...
Lajme24 Shtator 2020
Gjykata Speciale e Hagës ka lëshuar një komunikatë adresuar mediave ku ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK’së dhe ish-epror i UÇK’së, në Zonën e Llapit. Sipas komunikatës,...
Lajme24 Shtator 2020
Pas arrestimit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 24 shtator 2020, Salih Mustafa u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë më 24 shtator 2020. Gjykatësi i procedurës...
Lajme24 Shtator 2020
Tribunali Special sot ka njoftuar se konfirmuar aktakuzën e parë për krime të luftës. I akuzuari i parë është ish-eprori i UÇK-së, në Zonën e Llapit, Salih Mustafa.Pak orë pasi që i njëjti u arrestua...
Lajme24 Shtator 2020
Për avokatin, Artan Qerkini, në momentin që Gjykata Speciale, përdorë prova që janë lëshuar nga ana e Prokurorisë së Serbisë, atëherë kredibiliteti i kësaj gjykate do të humbë.Ai teksa i komentoi arritjen e dosjeve të...
Lajme23 Shtator 2020
Pas pranimit të fajësisë, i akuzuari për dhënie të 10 eurove ryshfet, Senisha Popadiq, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë me 6 muaj burgim me kusht e 600 euro gjobë. Dënimi me burgim në...
Lajme22 Shtator 2020
Zyra e Prokurorisë së Specializuar përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se do të hetohen dhe ndiqen penalisht individët që publikojnë identitetit e personave që thirren para gjykatës. Derisa ka akuzuar Organizatën...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.