Lajme

Vapë e madhe javën tjetër në Kosovë, temperaturat deri në 35 gradë

Vapë e madhe javën tjetër në Kosovë, temperaturat deri në 35 gradë
19:15 | 25 Korrik 2020

Dita e diel do të filloj me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshme të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale mbesin të ngjashme me ditët paraprake por në vlerat e maksimaleve parashihen ulje për 2-4 gradë Celsius.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7 m/s.

Java e tjetër parashihet të jetë me vapë dhe me temperatura maksimale rreth 35 gradë Celsius.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera