×
Etiketë: temperaturat
Lajme19 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës me anë të një komunikate për media ka njoftuar për motin që do të mbajë gjatë ditës së nesërme në vendin tonë. IHMK ka bërë të ditur se do të mbajë...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje live për ‘News24’ deklaroi se edhe kjo javë në vijim do të shoqërohet me temperatura të larta, që do të shkojnë nga 36-37 gradë celsius. Bani tha se duke...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Në Shqipëri do të mbizotërojë mot nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm, por që herë pas here do të ketë reshje shiu, kryesisht në zonat malore. Sipas Meteoalb,...
Lajme30 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas institutit, përgjatë maleve parashihen vranësira të mesme, por pa reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë,...
Lajme28 Gusht 2020
Temperaturat në vikend shkojnë deri në 35 gradë Prishtina Weather ka publikuar motin për ditën e ardhshme. Sipas PW, në fundjavë do të ketë mot të nxehtë veror dhe kryesisht me diell, derisa, temperatura maksimale...
Lajme26 Gusht 2020
Ditëve të fundit të verës meteorologjike mbi vendin tonë parashihet të mbizotërojë mot tipik veror, i nxehtë dhe me kthjellime, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se një valë e të nxehtit...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Në Shqipëri pritet një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat mund të sjellin reshje lokale në zonat malore. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë:...
Lajme21 Gusht 2020
Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë. Temperaturat maksimale pritet sillën nga 27 deri në 32 gradë Celsius në nivel vendi. Për fundjavë në tërë rajonin na pret mot...
Lajme19 Gusht 2020
Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të paqëndrueshme ajrore. Mot jostabil të shoqëruara me erëra, reshje shiu dhe rrezik për breshër do të jetë gjatë ditës së sotme. Instituti Hidrometeorologjik...
Lajme12 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHP) ka dalë me rekomandime për qytetarët, pas kthimit të temperaturave të larta e të cilat ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në...
Lajme09 Gusht 2020
Java e ardhshme do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale më të gjata me diell. Vranësirat herë-herë, pasdite do të shoqërohen me reshje lokale shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, thotë se...
Lajme08 Gusht 2020
Nesër në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende mund të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa...
Lajme04 Gusht 2020
Dy ditët e ardhshme në Kosovë do të karakterizohen me mot kryesisht të vranët, të shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo gjendje meteorologjike që do të përfshijë vendin gjatë dy ditëve të ardhshme...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.