Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Temperaturat në vikend shkojnë deri në 35 gradë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Temperaturat në vikend shkojnë deri në 35 gradë

  Prishtina Weather ka publikuar motin për ditën e ardhshme.

  Sipas PW, në fundjavë do të ketë mot të nxehtë veror dhe kryesisht me diell, derisa, temperatura maksimale do të shkojnë deri në 35 gradë.

  Parashikimi i motit për ditët e ardhshme:

  28.08.2020 – Fusha të presionit të lartë dhe një valë e të nxehtit nga Afrika veriore, do të favorizojnë këtyre ditëve të fundit të muajit gusht mot shumë të nxehtë dhe me kthjellime. Temperaturat maksimale gjatë ditës pritet të rriten në 33C deri 35C.

  Në ditët e para të muajit shtator, kur dhe fillon stina e vjeshtës meteorologjike, fusha të presionit të ulët dhe masa më të freskëta ajrore sjellin vransira dhe rënie të ndjeshme të temperaturave përreth vlerave mesatare. Priten mundësi edhe për reshje të dobëta lokale shiu.

  Indeksi i rrezeve UV do të rritet në vlera shumë të larta, andaj orëve të mesdites rekomandohet t’i shmangemi qëndrimi më të gjatë në diell.

  29.08 – Nxehtë, kryesisht me diell. Rreth viseve malore ditën vransira lokale.

  30.08 – Kthjellët, me diell dhe shumë nxehtë.

  31.08 – Shumë nxehtë, kthjellët dhe me diell.

  1.09 – Pjesërisht vranët, me mundësi për reshje të dobëta lokale shiu.

  2.09 – Më freskët, pjesërisht vranët. Mundësi për reshje të dobëta lokale shiu.

  Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12C deri në 16C, ndërsa maksimalet nga 33C deri 35C, e ditëve të para të shtatorit zbresin deri në 23C.

  Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga jugu-juglindja 3-8m/s.

  Shtypja atmosferike mbetet përreth vlerave normale, me tendencë të rënies në fillim të javës së ardhshme.

   

  https://www.facebook.com/PrishtinaWeather/posts/3239187816128949

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për aktakuzat ndaj ministrave të tij, ku përmendi aktakuzën ndaj ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu,...
  Lajme30 Mars 2023
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi nëpërmjet një postimi në Facebook ka komentuar rritjen e çmimit të rrymës në Kosovë....
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, vlerëson se opozita nuk po i dërgon ligjet në Gjykatën Kushtetuese për të ruajtur kushtetutshmërinë, por veç...
  Të tjera
  Lajme30 Mars 2023
  Zyrtarë të Njësitit për Reagim të Shpejtë të Prishtinës, në rrugën “Nëna Terezë”, në Fushë Kosovë kanë ndaluar disa automjete. Pas gjetjes...
  Sport30 Mars 2023
  Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool. Dueli i zjarrtë do të zhvillohet të shtunën...
  Sport30 Mars 2023
  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo. Kuka me anë të një postimi në Facebook,...
  Lajme30 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një 62 vjeçar në Podujevë, i njëjti dyshohej për vjedhje, shkruan Insajderi. Bazuar në...
  Lajme30 Mars 2023
  Hetuesit nga Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme të rajonit të Prishtinës, sot kanë arrestuar V.V, 41-vjeçar një person të dyshuar për veprën...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Vëllai i Bajame Senejas, 60 vjeçares që u plagos me plumb në këmbë në një prononcim për mediat ka thënë se ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.