Kronika

Theren me thikë tre persona në Klinë, njëri në gjendje të rëndë

Theren me thikë tre persona në Klinë, njëri në gjendje të rëndë
12:02 | 22 Qershor 2020

Një “vrasje në tentativë” ka ndodhur në Klinë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën në ora 19:47 në rrugën “Skender Rexhepi”, në Klinë ka ndodhur një “vrasje në tentativë”.

Sipas njoftimit, pas një mosmarrëveshje të më hershme ka ardhur deri te incidenti, ku tre të dyshuar meshkuj kosovar kanë ther me thikë tre viktimat meshkuj kosovarë, te cilët kanë pranuar tretman mjekësor dhe sipas mjekut njëri prej të lënduarve është në gjendje të rëndë shëndetësore pasi që është ther me thikë disa herë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore, dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Rasti është duke u hetuar.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera