×
 • Kronika
 • Kronika

  Theren me thikë tre persona në Klinë, njëri në gjendje të rëndë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Një “vrasje në tentativë” ka ndodhur në Klinë.

  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën në ora 19:47 në rrugën “Skender Rexhepi”, në Klinë ka ndodhur një “vrasje në tentativë”.

  Sipas njoftimit, pas një mosmarrëveshje të më hershme ka ardhur deri te incidenti, ku tre të dyshuar meshkuj kosovar kanë ther me thikë tre viktimat meshkuj kosovarë, te cilët kanë pranuar tretman mjekësor dhe sipas mjekut njëri prej të lënduarve është në gjendje të rëndë shëndetësore pasi që është ther me thikë disa herë.

  Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore, dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

  Rasti është duke u hetuar.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Kronika17 Maj 2024
  Një person është arrestuar mbrëmë nga Policia e Kosovës, pasi i njëjti dyshohet se është përfshirë në vrasjen në tentativë në Ferizaj...
  Kronika16 Maj 2024
  Është arrestuar edhe i dyshuari i tretë rreth rastit në Graçanicë. Klankosova.tv mëson se E.G u arrestua nga autoritetet në Shqipëri gjatë...
  Kronika16 Maj 2024
  Me kërkesë të mbrojtësve të të akuzuarve Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, avokatëve Skender Musa dhe Arbnora Shefkiu, është shtyrë seanca e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.