×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Tanjug: Vuçiq nesër në Bruksel, takime me zyrtarët më të lartë të BE-së

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër në Bruksel me zyrtarët më të lartë të Bashkimit Evropian.

  Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve të saj.Vizita e kreut të shtetit serb në Bruksel është një nga vizitat e para zyrtare “fizike” në institucionet e BE-së që nga prezantimi i masave kufizuese për të luftuar pandeminë Covid-19, transmeton Klan Kosova.

  Në Bruksel për vizitë sot po qëndron kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i cili është takuar presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel dhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Europian dhe Nënkryetarin e EPPNënkryetarin e EPP, David McAllister, ndërsa pritet ta takojë edhe Kryetaren e Komisionit Europian Ursula von de Leyen, Kryetarin e Këshillit të Europës, Charles Michel, Komisionerin për Zgjerim Oliver Varhelyi.

  Hoti e anuloi pjesëmarrjen e tij në takimin e Washingtonit një ditë pasiqë Prokuroria Speciale dorëzoi aktakuzë ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi.Hoti bashkë me Thaçin të shtunën do të merrte pjesë në Shtëpinë e Bardhë pas ftesës nga Emisari special për dialogun, Richard Grenell për një diskutim me palën serbe.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sot në 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar skulptura e Leutrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë luftës në Kosovë....
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Dje në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” me lëndim nga plumbi i humbur nga arma e zjarrit është sjellë një tridhjetë e...
  Lajme18 Qershor 2024
  Raportuesja Speciale Kombeve të Bashkuara për Liri të Mendimit dhe Shprehjes, Irene Khan, ka qenë në Kosovë për një mision faktmbledhës. Kështu...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, thotë se Washingtoni është ende duke rishikuar një dërgesë me bomba të mëdha për Izraelin për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.