Gjuha:
×
Etiketë: Zyrtarët
Kronika01 Tetor 2020
Një person është shoqëruar në stacionin policor në Pejë, pasi që i njëjti ka hyrë në zyrën e Inspektoratit për Punësim, ku më pas ka penguar zyrtarët që ishin në kryer të detyrës. Me vendim...
Lajme30 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka zbardhur bisedën e sotme telefonike me zyrtarët e Gjykatës Speciale. Këta të fundit kanë kontaktuar sot Klinakun, duke e pyetur nëse ai e njeh gjuhën gjermane apo atë angleze....
Lajme25 Shtator 2020
Para disa minutash zyrtarët e EULEX-it kanë nxjerrur dy pako nga zyret e OVL-UÇK. Ndërsa tani ata janë kthyer me dy pako të cilat duken të mbushura, shkruan Front Online. Nuk dihet se çfarë ka...
Lajme24 Shtator 2020
Në orët e para të mëngjesit të së martës, zyrtarë të EULEX-it i shkuan në shtëpi Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK-së e ish-epror i UÇK-së, në Zonën e Llapit. Për arrestimin e tij...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq është takuar me delegacionin amerikan të Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar(DFC) në lidhje me investimet potenciale të kësaj korporate në Kosovë....
Kronika22 Shtator 2020
Pas rigjykimit, Gjykata Themelore në Prishtinë, të martën, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj dy zyrtarëve doganor të akuzuar për marrje ryshfeti, Alban Krasniqi e Besnik Polloshka, si dhe dy të akuzuarve për dhënie ryshfeti, Liridon...
Lajme21 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, pret në takim delegacionin e Qeverisë së SHBA-ve. Ky delegacion udhëhiqet nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA (DFC) Adam Boehler, të...
Lajme20 Shtator 2020
Në mesin e 33 personave që janë arrestuar, mbrëmë janë edhe 12 zyrtarë të Policisë së Kosovës në Karaçevë, që kryesisht shërbenin në zonën e Anamoravës, me dyshimin se keqpërdorën detyrën zyrtare. Prokuroria Themelore në...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë kanë tërhequr një udhëzim të muajit gusht që kishte krijuar shkaktuar polemika të forta, i cili sugjeronte se nuk ishte e nevojshme të testoheshin personat pa simptoma që mund të ishin...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka treguar në seancën e sotme se kur do t’i marrin paratë shtesë zyrtarët e Policisë së Kosovës. Sipas Veliut, zyrtarët e PK-së do t’i marrin keto para...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka po çuditet se pse Organizata e Veteranëve të Luftës vendosi që ta angazhojë Tomë Gashin si avokat të saj. Me anë të një postimi në Facebook, Zeka ka...
Lajme16 Shtator 2020
Dy zyrtaret e Partisë Social Demokrate, Teuta Rrusta dhe Natyrë Kuci kanë penguar fjalimin e kryeministri, Avdullah Hoti, të organizuar nga KDI-ja – për dialogun. Sipas tyre, shef i Ekzekutivit duhet t’u dal në mbrojtje...
Lajme14 Shtator 2020
Rreth 950 zyrtarë të lartë publikë do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsionit. Në mesin e zyrtarëve që do t’i kontrollohet pasuria edhe njëherë është edhe Presidenti i Kosovës, Hashim...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.