×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri tregon se si do të shpërndahen gjysmë milionë maska dhe 30 mijë dezinfektues nëpër komuna

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka treguar se si do të shpërndahen gjysmë milionë maska në Kosovë.

  Tahiri nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook theksoi se qysh nesër maskat do të shpërndahen në 38 komuna të Kosovës.

  Kjo shpërndarje do të bëhet në bazë të kriterit të popullsisë për komunë dhe sipas urgjencës që e përcakton Ministria e Shëndetësisë.

  Postimi i plotë:

  Gjysmë milion maska do të shpërndahen në 38 komuna të Kosovës!

  Sot së bashku me Ministrin e Shendetësisë, z.Armend Zemaj kemi bërë të ditur se që nga nesër do të bëhet shpërndarja e 500.000 maskave, 30.000 dezinfektuesëve, 5000 kominosheve dhe 10.000 mantilave në 38 Komuna të Republikës së Kosovës.

  Kjo shpërndarje do të bëhet në bazë të kriterit të popullsisë për komunë dhe sipas urgjencës që e përcakton Ministria e Shëndetësisë.

  Edhe njëherë falënderoj Prof. Arianit Shehun për angazhimin e tij, popullin e Jordanisë dhe oborrin mbretëror të Mbretit Abdullah për ndihmën gjeneroze që na ofruan!

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme27 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Lajme27 Maj 2024
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nuk do të këtë përparim të Kosovës dhe Serbisë drejtë...
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka vdekur në Mitrovicë të hënën mbrëma në një aksident mes një veture me...
  Lajme27 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka dhënë alarmin për destabilitet në Ballkanin Perëndimor. Ai tha se tri brigada serbe janë shumë afër...
  Lajme27 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar në Gjakovë nën dyshimin për vjedhje. Ata dyshohen se me 11 maj në Gjakovë ishin futur në një...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të marrë pjesë në një tubim mbështetës për kandidatët e Partisë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeshefi i ndërmarrjes “Ibër Lepenci”, Faruk Mujka ka njoftuar se në të gjitha hyrjet në pronat e NHE “Ibër-Lepenc” SH.A në liqenin...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.