×
Etiketë: zyrtarëve
Lajme28 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku i ftuar në emisionin Frontal në T7 ka folur lidhur me aksionin e EULEX’it në zyrat e veteranëve. Ai ka thënë se nuk ju kanë bërë thirrje qytetarëve që të...
Lajme25 Shtator 2020
Është shtuar numri i zyrtarëve policor të Kosovës, para zyrave të OVL-UÇK, pas daljes së disa zyrtarëve të EULEX-it raporton Front Online. Disa qytetarë, pjesëtarë të UÇK-së kanë ndjekur tre zyrtarët e parë policorë të...
Front TV25 Shtator 2020
Pas daljes së zyrtarëve policorë të EULEX-it kanë filluar fyerjet nga ana e qytetarëve dhe anëtarëve të OVL UÇK. Qytetarët kanë gjuajtur me shishe zyrtarët e EULEX kështu edhe i kanë fyer. Me tu sulmuar...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (Asambleja e Përgjithshme e KB) se Beogradi beson se me dialog do të jetë në gjendje të arrijë një zgjidhje...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Front TV18 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është në mesin e 950 zyrtarëve publik i cili pritet t`i nënshtrohet kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsion. Nga kjo Agjenci është bërë e ditur që pasurinë...
Ekonomi16 Gusht 2020
Verifikimi i prejardhjes së pasurisë së deklaruar të zyrtarëve të lartë shtetërorë në Kosovë, vazhdon të mbetet mision i pamundur, për shkak të mungesës së mekanizmave ligjor, pohojnë përfaqësues të shoqërisë civile. Pamundësia e verifikimit...
Lajme15 Gusht 2020
Gjatë mbrëmjes të së premtes në qytetin e Ferizajt ka ndodhur një gjë e pazakontë. Dy zyrtarë policorë janë përleshur fizikisht në mes të qytetit me dy qytetarë. E kjo ngjarje, ka tronditur mbrëmë Ferizajn....
Ekonomi06 Gusht 2020
Agjencia Kundër Korrupsion (AKK), ka filluar të publikojë pasurinë e zyrtarëve të lartë publikë. Procesi për deklarimin e pasurisë së zyrtarëve publikë kishte nisur në fillim të marsit, por shkak i situatës së krijuar nga...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një numër i zyrtarëve të portit të Bejrutit janë vendosur nën arrest shtëpiak për shkak të shpërthimit që ndodhi të martën. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, shpërthimi ka lënë të vdekur 135 njerëz dhe...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Agjencia për Luftë kundër Korrupsionit në Serbi ka hapur procedurë kundër Goran Rakiqit, drejtor i Ndërmarrjes Publike Komunale (NPK) “Standard” (në pjesën veriore të Mitrovicës), që është edhe ministër i Pushtetit Lokal e zëvendëskryeministër në Qeverinë...
Lajme10 Korrik 2020
Drejtori komunal i Financave, Jeton Abazaj, është zyrtari i parë jo vetëm në ekzekutivin komunal të Pejës, por edhe në tërë administratën e kësaj komune, që është diagnostikuar me Covid-19. Ai për Kohën ka konfirmuar...
Lajme10 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu i është drejtuar me një apel Sekretarit të Përgjithshëm të MPB-së, Lulzim Ejupi dhe kabinetit të tij që të raportojnë në baza ditore për statusin shëndetësor të zyrtarëve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.